Domácí

Klokan, který se toulal Táborem, je zpátky u svého majitele

Ulicemi Tábora na jihu Čech od víkendu pobíhal klokan. V pondělí ráno se ho sice strážníkům podařilo natočit, ale vačnatec jim zmizel z dohledu. Zvíře se podařilo chytit až večer a teď už je zpátky u svého majitele.

Skákajícího klokana v centru Tábora natočili strážníci v pondělí brzy ráno. Tamní obyvatele takový návštěvník překvapil. "Divila jsem se tomu. Bych se asi lekla,“ popsala jedna z obyvatelek.


"Oni jsou plaší. Spíše aby třeba neskočil pod auto a lidé si dávali pozor. Ale převážně uteče,“ vysvětlil ošetřovatel z táborského zoo Erik Brom.


Klokana obyvatelé poprvé viděli o víkendu v táborské městské části Čelkovice. Tam byl také pozdě večer odchycen poblíž zahrádkářské kolonie. Informace, že by se mohlo jednat o klokana, který utekl svému majiteli z Moravské Nové Vsi poté, co se obcí prohnalo ničivé tornádo, se ale nepotvrdila a zvíře už je zpátky u svého majitele.

Související obsah


To na Jihlavsku se snaží odchytit pštrosa nandu. Majitelce utíká už několik dnů. "Viděli ho 200 metrů od bydliště běhat v lese, takže se drží v okolí,“ popsala majitelka uprchlého pštrosa Kamila Bastrová Gattringerová.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz