Domácí

Klokan, který se toulal Táborem, je zpátky u svého majitele

Ulicemi Tábora na jihu Čech od víkendu pobíhal klokan. V pondělí ráno se ho sice strážníkům podařilo natočit, ale vačnatec jim zmizel z dohledu. Zvíře se podařilo chytit až večer a teď už je zpátky u svého majitele.

Skákajícího klokana v centru Tábora natočili strážníci v pondělí brzy ráno. Tamní obyvatele takový návštěvník překvapil. "Divila jsem se tomu. Bych se asi lekla,“ popsala jedna z obyvatelek.


"Oni jsou plaší. Spíše aby třeba neskočil pod auto a lidé si dávali pozor. Ale převážně uteče,“ vysvětlil ošetřovatel z táborského zoo Erik Brom.


Klokana obyvatelé poprvé viděli o víkendu v táborské městské části Čelkovice. Tam byl také pozdě večer odchycen poblíž zahrádkářské kolonie. Informace, že by se mohlo jednat o klokana, který utekl svému majiteli z Moravské Nové Vsi poté, co se obcí prohnalo ničivé tornádo, se ale nepotvrdila a zvíře už je zpátky u svého majitele.

Související obsah


To na Jihlavsku se snaží odchytit pštrosa nandu. Majitelce utíká už několik dnů. "Viděli ho 200 metrů od bydliště běhat v lese, takže se drží v okolí,“ popsala majitelka uprchlého pštrosa Kamila Bastrová Gattringerová.

ls, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz