Zajímavosti

Legendární seriál Kobra 11 po 25 letech končí! Semir poslal vzkaz divákům

To, co mnozí považovali za nemožné, se stalo skutečností. Veleúspěšný seriál o německé dálniční policii Kobra 11 po 25 letech končí. Stanice RTL minulý čtvrtek odvysílala poslední 378. díl. Představitel Semira Gerkhana navíc fanouškům poslal dojemný vzkaz.

Jejich revírem je dálnice, jejich tempo je vražedné - slova, která zná snad každý seriálový divák. První díl legendární Kobry 11 byl odvysílán už v roce 1996 a sledovalo jej více než 10 milionů diváků. Seriál o německé dálniční policii se později stal také neodmyslitelnou součástí programu televize Nova.

Nyní však přišla zpráva, kterou mnozí nečekali. Německá televize RTL minulý čtvrtek po 25 letech odvysílala poslední díl. V seriálu se za celou dobu své existence vystřídala řada postav, včetně různých policistů, zločinců a jejich rodinných příslušníků. Nejznámější postavou však navždy zůstane vrchní komisař Semir Gerkhan, který se objevil už ve třetí epizodě a v seriálu vydržel až do jeho konce.

Představitel seriálového Semira, herec Erdogan Atalay, poslal navíc přes sociální sítě fanouškům dojemný vzkaz. "Děkuji všem za podporu během všech těch neuvěřitelných 25 let vysílání seriálu. Uvidíme se, co nejdříve to půjde," řekl herec před odvysíláním posledního dílu.

Související obsah

Kobra 11 je známá především kvůli svým akčním scénám. Za 25 let natáčení filmaři zničili více než 7 tisíc aut a dokonce si postavili několik kilometrů vlastní dálnice. 

Největší a nejkomplikovanější exploze vznikla v pilotním dílu 12. série s názvem Město v ohrožení, kde filmaři vyhodili do vzduchu část plynovodu. Do vzduchu pak vyletělo najednou 14 aut, přičemž pyrotechnici spotřebovali přes 25 kilogramů trhaviny.

Seriál už měl skončit před několika lety, ale Erdogan Atalay se rozhodl stát producentem a v seriálu pokračovat dál. Nakonec se tak natočilo 26. sérií, které mají 378 dílů.

Kobru 11 můžete sledovat každý všední den na Nova Action nebo už teď na Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Změna v registraci. Na posilující dávku se už mohou hlásit všichni

Všichni zájemci o posilující dávku vakcíny proti covidu-19 si od pondělí nově mohou udělat předregistraci. Samotná registrace je pak uvolněna v den nároku na další dávku. Jakmile se kapacita vybraného očkovacího místa uvolní, zájemci přijde PIN 2 k rezervaci konkrétního termínu. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví na twitteru Chytré karantény.

Krátká zpráva

Kandidátem STAN na ministra průmyslu je Jozef Síkela

Hnutí STAN vybralo nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu. Je jím bývalý generální ředitel Slovenské spořitelny Jozef Síkela. Hnutí to oznámilo v pondělí ráno. Síkela je absolventem pražské Vysoké školy ekonomické, pak pracoval v bankovnictví. V posledních roce pak byl partnerem v investičním fondu. "Jozef Síkela je nezpochybnitelným odborníkem pro své letité zkušenosti, které nasbíral na vrcholných manažerských pozicích v bankovním sektoru, kde se mimo jiné věnoval jak podpoře malých a středních podniků, ale také veřejnému financování," uvedl předseda STAN Vít Rakušan.

Píše se na Deník.cz