Zahraničí

Výrobce nábytku začne prodávat zelenou elektřinu. V roce 2025 také v Česku

Výrobce nábytku začne prodávat zelenou elektřinu. V roce 2025 také v Česku
Zdroj: Profimedia

Nábytkářský gigant IKEA začne od září nabízet švédským domácnostem elektřinu z obnovitelných zdrojů. Společnost by chtěla nabídku energie postupně rozšířit i do dalších zemí, kde působí. Češi by si ji mohli koupit v roce 2025.

Výrobce a prodejce nábytku se rozhodl rozšířit svoje portfolio, aby energii z obnovitelných zdrojů udělal pro všechny dostupnější. Informovala o tom agentura Bloomberg.

Nabízená elektřina bude pocházet jen ze solárních panelů a z větrných parků. "Poskytování solární a větrné energie za nízkou cenu více lidem je dalším přirozeným krokem na naší cestě k udržitelnosti," uvedl v prohlášení firmy Bojan Stupar, obchodní ředitel IKEA Švédsko.

Související obsah

V praxi to bude vypadat tak, že domácnosti budou platit fixní měsíční poplatek plus pohyblivou sazbu. Ta se bude odvíjet od skutečné spotřeby. O ní se odběratelé dozví ve speciální aplikaci, kterou si stáhnou do mobilních telefonů.

Češi by měli mít možnost zelenou elektřinu odebírat od roku 2025. "V regionu Česko, Maďarsko a Slovensko bychom chtěli zákazníkům nabídnout možnost nakupovat cenově dostupnou a certifikovanou elektřinu z obnovitelných zdrojů od roku 2025. Na detailech projektu ale zatím stále pracujeme," řekla deníku E15 Barbora Geršlová, manažerka pro udržitelnost IKEA.

ada, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D10 zablokovala hromadná nehoda, jedna žena skončila v nemocnici

Dálnice D10 byla na 58. kilometru ve směru na Turnov uzavřena. Policisté na místě vyšetřovali řetězovou dopravní nehodu šesti aut, která začala srážkou se zvěří. "Při nehodě byla zraněna jedna žena. Dálnice bude minimálně na 2 hodiny uzavřena," informovala policie na twitteru ve 21 hodin. Po 23. hodině se podařilo havarovaná vozidla částečně odklidit a komunikace byla opět průjezdná.

Píše se na Deník.cz