Domácí

Řidiči zaskočili hasiče! Neuvěříte, co po nehodě na dálnici udělali

Ústečtí hasiči zveřejnili video, které je samotné velmi překvapilo. Když pospíchali k vážné nehodě na dálnici D8, řidiči před nimi vytvořili téměř dokonalou záchranářskou uličku. Podle hasičů přitom rozhodně nejde o samozřejmost, často se prý najdou řidiči, kteří jsou schopni jejich příjezd k nehodě velmi zkomplikovat.

Hasičská cisterna jela k vážné dopravní nehodě na dálnici. V takovém případě je každá sekunda drahá a často jde o život. Až na výjimky pro ně tentokrát řidiči vytvořili téměř dokonalou záchranářskou uličku. Hasiče zbrzdil jen průjezd kolem kamionů, kterým už zřejmě nezbyl manipulační prostor na to, aby přejeli ke krajnici.

"Nám záleží na každé vteřině, jsme kolikrát na místě dřív než zdravotnická záchranná služba, provádíme předlékařskou pomoc a ošetřujeme zraněné. Děkujeme všem řidičům, kteří nám umožnili včas dojet k zásahu," vyjadřuje vděčnost Milan Rudolf, mluvčí hasičů Ústeckého kraje.

Související obsah

Takové uličky ale podle hasičů nejsou vůbec běžné. Často se prý stává, že řidiči zmatkují a nevědí, jak reagovat, když se u nich najednou objeví záchranáři. Ti přitom spěchají k nehodě, aby mohli zraněné například z vraků vystříhat. "Většinou řidiči zazmatkují, zůstanou stát tam kde jsou, zamrznou a nenapadne je, že by měli záchranářům uvolnit ten průjezd," doplnil Rudolf.

U této nehody na dálnici naštěstí nešlo o vážná zranění a z auta se oba pasažéři dostali sami. Jednoho z nich převážel do nemocnice vrtulník.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz