Zahraničí

Chorvatsko zažívá nápor turistů, Čechů už dorazilo více než minulý rok

Chorvatsko zažívá nápor turistů, Čechů už dorazilo více než minulý rok
Zdroj: TV Nova

Chorvatsko zažívá v letních měsících výrazný nápor turistů. Do země přijelo do poloviny srpna více Čechů než za celý minulý rok. Vychází to z informací Chorvatského turistického sdružení pro Českou republiku.

Z České republiky přicestovalo do Chorvatska od začátku roku do poloviny srpna už přes 561 tisíc turistů, což představuje více než 43procentní nárůst proti loňsku.

Už v polovině srpna tak byl překonán počet návštěvníků z Česka za celý rok 2020, kdy Chorvatsko navštívilo přes 520 tisíc Čechů.

Související obsah

"Prvních pět míst mezi nejoblíbenějšími cíli turistů z České republiky dle počtu přenocování zaujímají letos města Umag, Medulin, Rovinj, Poreč a Funtana nacházející se všechna v Istrijské oblasti. První desítku pak doplňují jižněji situovaná města Omiš, Novalja, Baška Voda, Baška a Biograd na Moru," řekl Dubravko Miholić z Chorvatského turistického sdružení.

A do této oblíbené destinace nevyrazili pouze Češi. Od počátku roku do poloviny srpna do země přicestovalo 8,8 milionu zahraničních návštěvníků, což představuje oproti minulému roku nárůst o 47 procent.

Související obsah

Nejvíce bylo Němců (1,6 mil.), pak následovali Slovinci (894 tis.), Poláci (723 tis.) a Rakušané (680 tis.). Na pátém místě pomyslného žebříčku se s 561 tisíci příjezdy umístili Češi, za nimi pak Maďaři (342 tis.) a Slováci (276 tis.).

"Předpokládáme, že současný trend bude pokračovat a Chorvatsko navštíví v září okolo 40 tisíc turistů z České republiky, kteří si budou chtít prodloužit léto," dodal Miholić.

Cesta na jih Chorvatska se zkrátí, stavba mostu na Pelješac je u konce. Podívejte se na video:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz