Zahraničí

Chorvatsko zažívá nápor turistů, Čechů už dorazilo více než minulý rok

Chorvatsko zažívá nápor turistů, Čechů už dorazilo více než minulý rok
Zdroj: TV Nova

Chorvatsko zažívá v letních měsících výrazný nápor turistů. Do země přijelo do poloviny srpna více Čechů než za celý minulý rok. Vychází to z informací Chorvatského turistického sdružení pro Českou republiku.

Z České republiky přicestovalo do Chorvatska od začátku roku do poloviny srpna už přes 561 tisíc turistů, což představuje více než 43procentní nárůst proti loňsku.

Už v polovině srpna tak byl překonán počet návštěvníků z Česka za celý rok 2020, kdy Chorvatsko navštívilo přes 520 tisíc Čechů.

Související obsah

"Prvních pět míst mezi nejoblíbenějšími cíli turistů z České republiky dle počtu přenocování zaujímají letos města Umag, Medulin, Rovinj, Poreč a Funtana nacházející se všechna v Istrijské oblasti. První desítku pak doplňují jižněji situovaná města Omiš, Novalja, Baška Voda, Baška a Biograd na Moru," řekl Dubravko Miholić z Chorvatského turistického sdružení.

A do této oblíbené destinace nevyrazili pouze Češi. Od počátku roku do poloviny srpna do země přicestovalo 8,8 milionu zahraničních návštěvníků, což představuje oproti minulému roku nárůst o 47 procent.

Související obsah

Nejvíce bylo Němců (1,6 mil.), pak následovali Slovinci (894 tis.), Poláci (723 tis.) a Rakušané (680 tis.). Na pátém místě pomyslného žebříčku se s 561 tisíci příjezdy umístili Češi, za nimi pak Maďaři (342 tis.) a Slováci (276 tis.).

"Předpokládáme, že současný trend bude pokračovat a Chorvatsko navštíví v září okolo 40 tisíc turistů z České republiky, kteří si budou chtít prodloužit léto," dodal Miholić.

Cesta na jih Chorvatska se zkrátí, stavba mostu na Pelješac je u konce. Podívejte se na video:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D10 zablokovala hromadná nehoda, jedna žena skončila v nemocnici

Dálnice D10 byla na 58. kilometru ve směru na Turnov uzavřena. Policisté na místě vyšetřovali řetězovou dopravní nehodu šesti aut, která začala srážkou se zvěří. "Při nehodě byla zraněna jedna žena. Dálnice bude minimálně na 2 hodiny uzavřena," informovala policie na twitteru ve 21 hodin. Po 23. hodině se podařilo havarovaná vozidla částečně odklidit a komunikace byla opět průjezdná.

Píše se na Deník.cz