Zahraničí

Německá železnice chystá další stávky. Jak ovlivní cestování Čechů?

Německá železnice chystá další stávky. Jak ovlivní cestování Čechů?
Zdroj: Profimedia

Železnici v sousedním Německu čeká další velká stávka. Oficiálně má trvat od soboty do středy příští týden. Spoje osobních vlaků ale postihne až v pondělí.

Stávka na německé železnici má začít o víkendu. Trvat by měla do středy. Po sobotní 17. hodině se zastaví nákladní doprava. Některé osobní vlaky pak přestanou jezdit v pondělí od dvou hodin ráno. Znovu by se měly rozjet ve středu, a to po druhé hodině ranní.


Češi, kteří v těchto datech hodlají cestovat s německými drahami Deutsche Bahn (DB), budou muset počítat s několik komplikacemi.

Související obsah


"Omezený provoz bude u vlaků EC Praha - Berlin - Hamburg a u linky R 29 Nürnberg – Cheb. Ostatní linky na území Německa zajistí naši strojvedoucí," informovaly na svém twitterovém účtu České dráhy. Úseku Praha – Drážďany by se stávka dotknout neměla.

Letos to není poprvé, co v Německu stávka zasáhla do běžného chodu železnice. Němečtí strojvedoucí už stávkovali od 11. do 13. srpna. Tamní Odborový svaz strojvedoucích (GDL) ale další stávkou pohrozil v případě, že německé dráhy DB nepředloží nový návrh na zvýšení mezd.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz