Zahraničí

V Německu havaroval autobus s českými turisty, deset lidí je zraněných

V Bavorsku nedaleko Řezna havaroval autobus s českými turisty, kteří se vraceli z Itálie. Cestovalo v něm 37 lidí, z nichž deset utrpělo zranění. České ministerstvo zahraničních věcí redakci TN.cz potvrdilo, že o nehodě ví a situaci řeší.

Vážná nehoda se stala v sobotu ráno na dálnici A93 v okresu Kelheim nedaleko Řezna zhruba 150 kilometrů od českých hranic. Zájezdový autobus se měl převrátit, píše web BR24.de s odkazem na německou policii. Přesná příčina nehody se zatím vyšetřuje, podle policie se mohlo jednat o mikrospánek u řidiče.

V autobuse cestovalo 34 pasažérů, jednalo se o české turisty, kteří se vraceli ze zájezdu v Itálii do Prahy.

Původní informace hovořily o 14 zraněných. České ministerstvo zahraničních věcí s odvoláním na bavorské policejní prezidium nicméně upřesnilo, že zraněných je deset. Rozsah jejich zranění je lehký až středně těžký. "Nikdo není ohrožen na životě," uvedlo ministerstvo.

Související obsah

Zraněné převezli němečtí záchranáři do okolních nemocnic. Vzhledem ke vzdálenosti od hranic mluvčí ministerstva zahraničních věcí Eva Davidová vyloučila, že by na místě zasahovali i čeští záchranáři. Totéž uvedla i mluvčí plzeňských záchranářů Mária Svobodová.

"Náš konzulát v Mnichově je v kontaktu s německými úřady a je připraven poskytnout pomoc," informovalo ministerstvo na twitteru. "Všichni by měli být nejpozději zítra (v neděli, pozn. red.) doma," dodal resort.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

V prvním pololetí roku 2021 nejvíce zabíjel v Česku covid-19

V prvním pololetí roku 2021 zemřelo podle předběžných dat 76,7 tisíce obyvatel Česka. U 17,2 tisíce z nich bylo jako základní příčina smrti určeno onemocnění covid-19. Ve srovnání s druhým pololetím roku 2020 vzrostl počet zemřelých s touto příčinou o 6,9 tisíce, informuje Český statistický úřad (ČSÚ).

Píše se na Deník.cz