Zahraničí

"Šetříme." Vévodkyně Kate se na 40. narozeniny nedočká královské tradice

"Šetříme." Vévodkyně Kate se na 40. narozeniny nedočká královské tradice
Zdroj: Profimedia

Většina členů britské královské rodiny se příští rok nedočká narozeninové tradice, kterou je rozeznění zvonů Westminsterského opatství. O tuto čest přijde například i vévodkyně Kate, která oslaví významné jubileum.

Vévodkyně Kate příští rok v lednu oslaví 40. narozeniny. Významný životní milník ale nebudou provázet zvony Westminsterského opatství, jak bylo doposud ve zvyku u významných členů britské královské rodiny. 

O tradici ale podle nových pravidel nepřijde pouze ona, zvony příští rok nebudou oznamovat ani narozeniny jejího manžela, prince Williama, ani jejich dětí. To samé platí pro všechny ostatní potomky královny Alžběty, uvedl britský magazín Hello.

"Zvony Westminsterského opatství lze slyšet před bohoslužbami a při oslavách církevních svátků. Tradičně ale zvoní i při příležitosti členů královské rodiny s vyšším postavením," sdělilo magazínu Westminsterské opatství.

Související obsah

"Vzhledem k finančním problémům, které opatství přinesla pandemie covidu-19, budou po konzultaci s Buckinghamským palácem zvony zvonit pouze v den narozenin královny a prince z Walesu," objasnilo opatství. Pocty se tak dočká pouze Alžběta II. a princ Charles, který v listopadu slaví 73. narozeniny.

Zvonění ve Westminsterském opatství bylo pozastaveno už od dubna 2020 kvůli pandemii. V listopadu se ale kvůli Charlesovi opět rozezní. Po smrti prince Philipa letos v dubnu zvony zazvonily 99krát, jednou za každý rok jeho života.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz