Domácí

O kroužky pro děti je velký zájem, oblibu si získávají i ty netradiční

Začátek školního roku se blíží a organizátoři školních, uměleckých a sportovních kroužků připravují seznamy uchazečů. A jako tradičně je o ně velký zájem. A to i přesto, že organizátoři ani rodiče netuší, jak moc do činnosti kroužků zasáhnou vládní opatření kvůli koronaviru.

Domy dětí a mládeže začátkem každého školního roku rozjíždějí stovky různých kroužků. Jenže letos, stejně tak jako vloni, normální rok vinou pandemie není. Organizátoři přihlášky přijímají, ale jak to nakonec bude, nikdo dopředu neví.

Související obsah

"Čekáme na pokyny ministerstva, jak to bude například ohledně testování dětí," řekla ředitelka základní umělecké školy v Liberci Hana Malinová.

Nejoblíbenější jsou sportovní kroužky, zejména fotbal, plavání nebo florbal. V kurzu jsou jazyky, v poslední roky patří mezi vyhledávané i kroužky z kategorie netradiční, jako třeba astronomie nebo fotografování.

Související obsah

Na přihlášení ratolesti na školní kroužky je ještě čas. To zpravidla probíhá až v září, některé kroužky už ale pomalu přihlášky uzavírají. I díky náborům nebo přijímacím řízením. "Chodíme po školkách, po školách, děti jsou nadšené, zpravidla z těch třeba 30 dětí, tak se jich deset ujme," vysvětlil fotbalový trenér Jakub Novický.

Přihlášky je možné posílat nejen poštou, ale většina kroužků už má své internetové stránky. Tam se rodiče dozvědí volné kapacity a termíny, kdy jednotlivé kurzy v týdnu probíhají.

Pojišťovny přispívají na pohybové aktivity dětí i tisíce korun:

Jan Houška, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz