Domácí

Na jižní Moravě končí stav nebezpečí. Armáda už se z většiny stáhla

Na jižní Moravě v oblasti zasažené tornádem v pondělí o půlnoci skončí stav nebezpečí. Ten vyhlásil hejtman Jan Grolich 24. června.

Z jižní Moravy zmizí armáda. Vojáci, kteří byli do oblasti povoláni právě na základě stavu nebezpečí, pomáhali hlavně s hlídáním skladů s materiálem.

Armáda podle informací TV NOVA postupně stahovala své lidi už dopředu. Poslední dny už na Jižní Moravě byly pouze jednotky vojáků a i ty se v úterý vrátí na základny. Na místě budou dál hlídat policisté, a i ti by se měli postupně od 3. září stahovat. Do zasažených obcí ale i poté budou hlídky pravidelně vyjíždět.

Související obsah

Nasazení ať už policistů, nebo vojáků se týká oblasti sedmi obcí, Moravské Nové Vsi, Mikulčic, Hrušek, Lužic a městské části Hodonína Bažantnice a Pánov. Právě tudy před zhruba dvěma měsíci prošlo ničivé tornádo o síle F4. Silně poničeno bylo asi 1600 domů, dvě stovky jich byly určeny k demolici.

Na základě této naprosto mimořádné přírodní katastrofy se v různých dobrovolných sbírkách vybralo přes miliardu korun. Tyto peníze, i přesto, že bude stav nebezpečí zrušen, budou stále neziskovkami vypláceny například na opravy střech.

Radim Bánovský, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz