Domácí

Pelhřimovský babybox zachránil novorozeně. Chlapec je v inkubátoru

Pelhřimovský babybox zachránil novorozeně. Chlapec je v inkubátoru
Zdroj: TV Nova

Babybox v Pelhřimově zachránil novorozeně. Malý chlapec je 222. dítětem, které v babyboxu nalezli. Nyní je chlapeček v inkubátoru. Zakladatel babyboxů Ludvík Hess dal chlapci jméno Jaroslav. Letos jde o osmé dítě odložené v některém z babyboxů.

V Pelhřimově zachránil babybox v pondělí novorozeně. Malý chlapec je 222. miminkem, které babybox zachránil. Dítě, které měří 47 centimetrů a váží asi dva a půl kilogramu, dostalo jméno Jaroslav a v současné době je umístěno v inkubátoru. "Je vitální, ale byl trochu podchlazený, tak jsme ho dali do inkubátoru,“ řekl zástupce primáře dětského oddělení Nemocnice Pelhřimov Karel Medek.

"Jaroslav vstoupil do světa v červené cestovní kabele zabalený do ušmudlané deky, nevykoupaný, čerstvě narozený, s pupečníkem podvázaným gázou,“ uvedl zakladatel babyboxů Ludvík Hess. Jméno Jaroslav dostal od Hesse podle šéfa marketingu České mincovny Jaroslava Černého, který vymyslel obdarovávání odložených dětí zlatým dukátem.

Související obsah


Jedná se o osmé dítě, které letos do babyboxů někdo odložil a celkem druhé dítě, které někdo umístil do toho pelhřimovského. Prvním byl rok a půl starý Karel v lednu 2019. Pelhřimovský babybox otevřeli 21. prosince 2007, zřídili ho převážně kvůli nálezu zdravého dítěte na toaletě nemocnice.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz