Domácí

Bunkr a levné pozemky. Ministerstvo obrany prodává další nemovitosti

Bunkr a levné pozemky. Ministerstvo obrany prodává další nemovitosti
Zdroj: Ministerstvo obrany ČR

Ministerstvo obrany v úterý vyhlásilo další výběrové řízení na koupi nepotřebného majetku. Nabízených nemovitostí je celkem 52, z toho 32 dosud neinzerovaných. Pozemky pořídíte už od pár tisícikorun, bunkry pak přibližně za 80 tisíc. Podívejte se do galerie na některé z nich.

Mezi inzerované nemovitosti patří také 22 objektů bývalého pohraničního opevnění. O ně mají lidé podle ministerstva čím dál větší zájem.

Bunkr si můžete koupit zhruba za 80 tisíc korun. Například na Lounsku v obci Očihov nabízí ministerstvo obrany objekt lehkého opevnění z roku 1938 za minimální kupní cenu 79 700 korun. 

Související obsah

Na Moravě se podobných objektů nachází jedenáct, dvě pevnosti v lokalitě Pohořelice a zbytek v okolí Sedlce u Mikulova. V Čechách si můžete koupit tři pevnosti právě u obce Očihov na Lounsku.

Ve Slezku je nabízeno sedm opevnění v lokalitách Košetice, Opava-Kateřinky, Opava-Komárov a Velké Hoštice a tři opakovaně inzerovaná opevnění u Horních Životic. Opevnění stojí na cizích pozemcích, jejichž vlastníci neprojevili o převod zájem.

Nabídka pozemků

Ministerstvo obrany se kromě bunkrů snaží zbavit i různých pozemků. K těm levnějším patří například čtvercový plácek v Bukovanech u Týnce nad Sázavou. Pozemek má 432 m2 a je součástí remízku mezi zemědělsky obdělávanými pozemky. Za něj dáte minimálně 16 500 korun.

Cenově příznivý je i menší pozemek s rozlohou 8 m2 na okraji královéhradeckého letiště. Prakticky se jedná o část břehu rybníku "Správčák." Za pozemek si ministerstvo obrany přeje 3 440 korun. 

V nabídce jsou také třeba dvě betonové studny v Bechyni u Tábora s průměrem 3,60 metru. Hluboké jsou 12 metrů. Za obě ministerstvu zaplatíte minimálně 40 100 korun.

Celý inzerát najdete v aktuální nabídce na webových stránkách www.onnm.army.cz a www.centralniadresa.cz. Nabídka je k dispozici na stránkách Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových www.nabidkamajetku.cz.

Další nabídky nemovitostí ministerstvo zveřejní 22. září tohoto roku.

ada, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz