Domácí

Zemřel člen kapely Čechomor Radek Pobořil. Bylo mu 75 let

Dlouholetý člen kapely Čechomor Radek Pobořil v úterý zemřel. Hudebníkovi bylo 75 let. Pobořil hrál na akordeon, dechové a žesťové nástroje. Rodák z Frýdku-Místku si zahrál i s Jaromírem Nohavicou.

V úterý zemřel český hudebník a člen folkové kapely Čechomor Radek Pobořil. Smrt svého dlouholetého člena kapela oznámila na facebooku. Pobořil hrál na akordeon, dechové a žesťové nástroje. Bylo mu 75 let.

"Je nám velice líto, ale s velkým zármutkem bychom vám chtěli oznámit, že po těžké nemoci dnes zemřel náš kamarád a spoluhráč Radek Pobořil. Upřímnou soustrast!“ napsala v úterý kapela na facebook.

Související obsah

Pobořil, který vystudoval ostravskou konzervatoř byl také od 15 let členem orchestru činohry Národního divadla. S Čechomorem hrál jako host už od roku 1988, v roce 1990 se stal stálým členem.

Rodák z Frýdku-Místku si také zahrál s Jaromírem Nohavicou, se kterým spolupracoval na desce Babylon. Zároveň aranžoval hudbu pro bigbandy a vyučoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka trumpetisty jazzové improvizaci, upřesnila kapela Čechomor na svém webu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz