Domácí

V prostějovském babyboxu našli holčičku. Byla zabalená do plyšové deky

V prostějovském babyboxu našli holčičku. Byla zabalená do plyšové deky
Zdroj: Profimedia

Do babyboxu v Prostějově někdo v úterý odpoledne odložil miminko. Holčička dostala jméno Barbora a má se čile k světu. Děvčátko se stalo prvním děťátkem odloženým v prostějovském babyboxu, který funguje už od roku 2013.

Holčička je 223. miminkem, které babyboxy zachránily. "Je krásná. Váží 2700 gramů a měří 48 centimetrů,“ sdělila primářka dětského oddělení Nemocnice Prostějov Lenka Šigutová.


Zakladatel babyboxu Ludvík Hess dívenku pojmenoval Barbora. Podle Šigutové bylo miminko pečlivě oblečené celé v bílém a zabalené do plyšové deky. "Pupečník měla podvázaný gumičkou do vlasů,“ doplnila Šigutová.

Související obsah


Od založení prostějovského babyboxu v roce 2013 je malá Barborka prvním miminkem, které do něj někdo odložil.


Tento týden se jedná už o druhé odložené miminko, které babyboxy zachránily. V pondělí někdo v Pelhřimově nechal chlapečka. Ten dostal krásné jméno Jaroslav. Na rozdíl od Barborky byl zabalený do ušmudlané deky a nevykoupaný. Lékaři chlapečka následně umístili do inkubátoru.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz