Počasí

Hustá mlha: Plavec marně pátral po břehu, záchranářský vrtulník nemohl vzlétnout

Mlha, někde dokonce silná, se objevila ve středu ráno na mnoha místech v Česku. Způsobila řadu problémů. Například karlovarští hasiči museli ráno vyjet na nádrž Jesenice u Chebu, kde se kvůli nízké viditelnosti ztratil plavec.

Nepříznivé ranní počasí ve středu způsobilo obtíže na mnoha místech v Česku. Své o tom ví plavec v Ústeckém kraji.


"Podle oznamovatelky její manžel chodí každé ráno plavat. Dnes se ale dlouho nevracel a jeho věci stále ležely na břehu vodní nádrže. Na místo vyjely dvě jednotky hasičů se čluny a okamžitě začaly propátrávat hladinu," uvedli karlovarští hasiči ve středu.


"Muže našli hasiči ve vodě asi šedesát metrů od břehu. Hasiči muže, který byl ve vodě zhruba jednu hodinu, vytáhli na člun a dovezli na břeh. Dle svých slov byl v pořádku a žádnou další pomoc nepožadoval," doplnili hasiči.

Související obsah


Mlha ztížila práci také plzeňským záchranářům. Ti vyrazili k nehodě osobního auta, které vrazilo do zdi. Těžce zraněného řidiče narozeného v roce 1979 ale museli převézt sanitkou, protože kvůli mlze nelétaly vrtulníky.


"Při takto synoptické situaci, tedy při vysoké vlhkosti vzduchu a při nízkých teplotách, kdy se ta vrstvička vzduchu ochlazuje od zemského povrchu, který je studený, a dosáhne teploty rosného bodu, nebo těsně pod, tak se ta mlha začíná vytvářet. Ojediněle jsme se setkali i se silnou mlhou, to znamená, že dohlednost klesala pod 250 metrů. Dohlednost byla nejnižší na Plzeňsku, kde ještě v 8:00 byla nižší než 0,1 kilometru, a na Karlovarsku s hodnotou asi 0,2 kilometru," popsala meteoroložka Dagmar Honsová.

Výhled počasí


Poslední prázdninové dny bude podle meteorologů chladno. Vypadá to, že tepla si dnes užijeme naposledy. Středa bude v dohledné době asi posledním dnem bez měřitelných srážek. I tak jsme se ale dnes ráno probudili do poměrně chladného počasí.


Teploty pod nulou naměřily meteorologické stanice na severu, ale i jihu Čech. Třeba meteorologická stanice Perla-Kvilda na Šumavě v pět hodin ráno naměřila 0,4 stupně Celsia pod nulou. Úplně nejchladněji bylo ve středu na stanici Jizerka-Rašeliniště. Meteorologové tam zaznamenali teplotu -0,7 stupně Celsia.


Těsně nad nulou pak byla teplota na dalších místech v Jizerských horách – třeba stanice Bedřichov-Nová Louka zaznamenala -0,5 stupně. Teploty ve vyšších a středních polohách se kolem páté hodiny ráno pohybovaly okolo 6 až 11 stupni, odpoledne by se ale ještě mohly vyšplhat k 22 stupňům Celsia. Od čtvrtka ale musíme počítat s chladným počasím a se zataženou oblohou. Objeví se déšť a přeháňky. Také poslední prázdninový víkend bude poměrně chladný.
 

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz