Domácí

Farmář nabízel zeleninu za pár korun. Fronta byla na hodiny

Kilogram mrkve za čtyři koruny, rajčat za osm a cibule za šest korun. Právě takové ceny přilákaly do Vojnice na Olomoucku tisíce lidí. Ve středu ráno tu na polích odstartoval samosběr zeleniny.

Takový nával na poli poblíž Vojnice na Olomoucku nečekal nikdo. Lidé se sem začali sjíždět dlouho před tím, než měl samosběr odstartovat.

Samosběr zeleniny u Vojnice měl začít v deset hodin. Jenomže už ve tři čtvrtě na devět byly na polích stovky lidí.

Krátce po deváté už okolí pole se zeleninou připomínalo obrovské parkoviště. Někteří lidé přijeli s několika igelitovými taškami, jiní pěchovali zeleninou přepravky nebo kolečka.

Související obsah

Dav zeleniny chtivých sběračů se nezmenšoval ani dopoledne. Nasbírat kilogramy mrkve, okurek, cuket nebo petržele zabralo pár minut. Ve frontě na vážení a placení se ovšem stálo kolem dvou hodin.

Zelenina se na poli bude za ceny, které byly na pultech obchodů před mnoha lety, prodávat dokud ji sběrači všechnu neposbírají.

mb, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

V prvním pololetí roku 2021 nejvíce zabíjel v Česku covid-19

V prvním pololetí roku 2021 zemřelo podle předběžných dat 76,7 tisíce obyvatel Česka. U 17,2 tisíce z nich bylo jako základní příčina smrti určeno onemocnění covid-19. Ve srovnání s druhým pololetím roku 2020 vzrostl počet zemřelých s touto příčinou o 6,9 tisíce, informuje Český statistický úřad (ČSÚ).

Píše se na Deník.cz