Naše Česko

Unikátní projekt: Brňané v loňském roce méně plýtvali potravinami

Odborníci z Mendelovy univerzity v Brně zkoumali, kolik potravin lidé vyhazují do popelnice. Zjistili, že průměrný obyvatel Brna v loňském roce vyhodil o 11 procent potravinového odpadu méně než v roce 2019. Podle expertů jejich kampaně postupně vedou lidi k menšímu plýtvání jídlem.

Mendelova univerzita zkoumala, co do komunálního odpadu vloni vyhazovalo celkem 900 domácností. Z toho analyzovala 300 popelnic ze sídliště, 300 od rodinných domů a 300 z venkova.

Experti rozborem přišli na to, že obyvatelé brněnských sídlišť vyhodili o 27 procent méně potravinového odpadu než v roce 2019. Průměrný obyvatel Brna loni plýtval jídlem o 11 procent méně.

Chování domácností se odborníci snažili změnit různými intervencemi a podle výsledků průzkumu se jim to povedlo. "V tomto je projekt unikátní, neboť v takovém rozsahu zatím podobný experiment nebyl realizován nejen v České republice, ale zřejmě ani jinde na světě," uvedla vedoucí projektu Lea Kubíčková z Mendelovy univerzity.

Související obsah

Aktuální data ukazují, že průměrný Brňan ročně vyhodí do popelnice 33,3 kilogramů potravin (dříve 37,4 kilogramů). Nejvíce se plýtvá na sídlištích. Tam na každého člověka vychází 39,4 kilogramů potravinového odpadu ročně. V prvním roce výzkumu to bylo 53,6 kilogramů. Jde tedy o pokles o 26,5 %.

Na venkově a ve vilové zástavbě se plýtvá stejně jako loni. "Celkově je u těchto zástaveb objem vyplýtvaných potravin v komunálním odpadu menší, což souvisí mimo jiné s tím, že je v těchto lokalitách lepší možnost kompostování, případně zbytky potravin je možné dát zvířatům," vysvětlila Kubíčková.

Plýtvání a roční období

Z průzkumu vyplynulo, že lidé nejčastěji vyhazují ovoce, zeleninu, pečivo a jeho zbytky a balené potraviny rostlinného i živočišného původu.

Experti sledovali i to, jak se mění plýtvání potravin napříč ročními obdobími. Zjistili, že na podzim lidé vyhazují jídla méně, v létě naopak nejvíc. Přes léto skončí v popelnicích nejvíce balených potravin, masa, vajec a mléčných výrobků.

Související obsah

"Nyní jsme konečně schopni popsat chování brněnské domácnosti bez ohledu na sezonní a jiné výkyvy. Máme k dispozici velmi zajímavé údaje o obsahu ‘černých popelnic‘ – víme, kolik procent tvoří odpad spalitelný a nespalitelný, kolik je v popelnicích papírů a plastů či textilu, ale hlavní pozornost je věnována údajům o biologickém odpadu, který byl velmi detailně rozebrán, tříděn a vážen," uvedla Kubíčková.

Odborníci z Mendelovy univerzity teď chtějí zjistit, které z jejich kampaní přiměly spotřebitele ke změně chování. Zkoumat budou i to, jestli plýtvání v domácnostech ovlivnila pandemie.

Podle analýzy končí téměř 70 procent odpadků na skládce zbytečně. Podívejte se:

ada, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz