Domácí

Petru trápí vážná nemoc, díky sbírce může dál pracovat u záchranky!

Petru trápí vážná nemoc, díky sbírce může dál pracovat u záchranky!
Zdroj: ZZS Plzeňského kraje

Dispečerka středočeské záchranky Petra L. bojuje se zákeřnou roztroušenou sklerózou, nemoc jí například velmi znesnadňuje chůzi. Pomůcku, která by jí pohyb usnadnila, ale zdravotní pojišťovna nehradí. Přesto si ji nyní může Petra pořídit. A to díky velmi úspěšné sbírce, v níž se cílovou částku podařilo vybrat velice rychle.

"Neuběhlo ani 48 hodin a sbírka pro Petru byla v cíli. Každá koruna půjde na boj s roztroušenou sklerózou a Petra tak bude moct i nadále pomáhat na lince Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje," informovala ve středu na facebooku nezisková organizace Znesnáze21.

"Chtěla bych Vám všem moc poděkovat za Vaši neskutečnou pomoc a podporu. Jste úžasní a já to obrečela. Díky vám si zakoupím přístroj Walkaid, vozík, rehabilitace a léky, které nehradí pojišťovna. Jsem a nepřestanu být vděčná," citovala organizace dojatou záchranářku.

Mluvčí středočeské záchranky Petra Homolová na dotaz TN.cz uvedla, že lidé vážně nemocné dispečerce naposílali přibližně 450 tisíc korun. "Péťa dá mimo jiné každý měsíc pět tisíc jenom za léky, díky sbírce bude mít i vylepšený vozík. Během práce u nás už zachránila životy, na dálku odrodila i děti," vypočítává Homolová.

Související obsah

Zmínila, že tato sbírka není jediná. "Ještě nám běží na jiné platformě sbírka pro kolegu, který při nehodě přišel o manželku a také mu musela být amputována noha," popsala Homolová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz