Domácí

Petru trápí vážná nemoc, díky sbírce může dál pracovat u záchranky!

Petru trápí vážná nemoc, díky sbírce může dál pracovat u záchranky!
Zdroj: ZZS Plzeňského kraje

Dispečerka středočeské záchranky Petra L. bojuje se zákeřnou roztroušenou sklerózou, nemoc jí například velmi znesnadňuje chůzi. Pomůcku, která by jí pohyb usnadnila, ale zdravotní pojišťovna nehradí. Přesto si ji nyní může Petra pořídit. A to díky velmi úspěšné sbírce, v níž se cílovou částku podařilo vybrat velice rychle.

"Neuběhlo ani 48 hodin a sbírka pro Petru byla v cíli. Každá koruna půjde na boj s roztroušenou sklerózou a Petra tak bude moct i nadále pomáhat na lince Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje," informovala ve středu na facebooku nezisková organizace Znesnáze21.

"Chtěla bych Vám všem moc poděkovat za Vaši neskutečnou pomoc a podporu. Jste úžasní a já to obrečela. Díky vám si zakoupím přístroj Walkaid, vozík, rehabilitace a léky, které nehradí pojišťovna. Jsem a nepřestanu být vděčná," citovala organizace dojatou záchranářku.

Mluvčí středočeské záchranky Petra Homolová na dotaz TN.cz uvedla, že lidé vážně nemocné dispečerce naposílali přibližně 450 tisíc korun. "Péťa dá mimo jiné každý měsíc pět tisíc jenom za léky, díky sbírce bude mít i vylepšený vozík. Během práce u nás už zachránila životy, na dálku odrodila i děti," vypočítává Homolová.

Související obsah

Zmínila, že tato sbírka není jediná. "Ještě nám běží na jiné platformě sbírka pro kolegu, který při nehodě přišel o manželku a také mu musela být amputována noha," popsala Homolová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz