Domácí

Chtěli pomoci, ale sami zemřeli. Osiřelý syn dostane přes milion korun

Ústí nad Labem daruje 120 tisíc korun chlapci, jehož rodiče zemřeli začátkem července při bouřce na Písecku. Pomohli v autě schovat dvě cizí děti, sami ale zemřeli poté, co na auto spadl strom. Přes milion korun se vybralo i mezi lidmi.

Rodiče se dvěma dětmi se ukrývali před bouřkou na Písecku na jihu Čech. Byli na kolech a přepadl je silný déšť. Kolem projíždělo auto s rodiči pětiletého chlapce, u nichž ty své děti před bouřkou schovali.

"Využili možnost své děti ukrýt do projíždějícího vozidla, ve kterém seděli muž a žena. Toto vozidlo ujelo několik metrů a spadl na něj strom," popsala jihočeská policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Související obsah

"Těch popadaných stromů byla na silnici spousta, takže my jsme museli v podstatě záchranářům prořezávat cestu," vysvětlila Vendula Matějů, mluvčí hasičů Jihočeského kraje.

Obě děti utrpěly vážná zranění a skončily v nemocnici, rodiče původem z Ústí nad Labem, kteří jim nabídli v autě azyl, ale nepřežili. Sami měli pětiletého syna, který je v péči babičky. Ústí nad Labem chlapci pošle finanční dar.

Související obsah

"Rada města navrhuje finanční dar ve výši 120 tisíc korun, peníze jsou určeny dětem rodičů, kteří zahynuli osmého července při živelné pohromě na Písecku," sdělila Romana Macová, mluvčí Magistrátu Ústí nad Labem. Kolegové zemřelého otce také rozjeli veřejnou sbírku, díky té se vybralo už okolo 1,5 milionu korun.

ts, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz