Domácí

Dálnici D1 zablokovala řada nehod. Tvořily se mnohakilometrové kolony

Řada nehod zkomplikovala ve čtvrtek dopravu v zúženém úseku dálnice D1 na 170. kilometru u Ostrovačic ve směru na Prahu. Ráno tam kamionu upadlo kolo. O pár hodin později ve chvíli, kdy policie uzavřela dálnici kvůli jeho odtahu, do sebe v koloně vrazily dva náklaďáky. Kolem poledne v opačném směru na zhruba 175. kilometru havarovala dvě nákladní auta. V místě se tvořily mnohakilometrové kolony.

Přibližně kolem poledne uzavřela dálnici D1 zhruba na 175. kilometru ve směru na Brno nehoda dvou nákladních aut. "Jeden z řidičů byl schopný popojet vozem mimo zúžení, pro dalšího musel přijet odtah," uvedl kolem půl druhé odpoledne policejní mluvčí Petr Vala.

Na místě se tvořily až 15kilometrové kolony. "Doporučujeme především řidičům osobních aut, aby využili objízdnou trasu přes silnici č. 602," vyzval Vala.

 

Související obsah

Komplikace začaly na 170. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu ve čtvrtek kolem čtvrt na sedm ráno. "Nákladnímu autu za jízdy upadlo kolo z dvojmontáže. Tím se stala dálnice částečně neprůjezdnou, projet šlo jen s obtížemi,“ popsal Vala ranní trable.


Přibližně kolem půl osmé poté policisté na pár desítek minut uzavřeli dálnici kvůli odtahu kamionu a zprůjezdnění vozovky. V místě proto začala vznikat kolona a jen o chvíli později se tam v zúžení srazily dva náklaďáky.


"Nehoda se obešla bez zranění, situaci ale příliš nepomohla a ucpala zúžení. Navíc na místo přijel vůz s nadměrným nákladem, který tam nemohl vjet. Z tohoto důvodu jsme jej odklonili a navedli na dálnici až u Devíti křížů,“ doplnil Vala.

 

Související obsah


Policisté dálnici zprůjezdnili přibližně kolem deváté hodiny. V místě vznikaly obrovské kolony. Podle Valy navíc situaci komplikovali neukáznění řidiči.


"Šoféři projížděli levým jízdním pruhem v zúžení vozy, které tam vůbec nesměly, přestože tam byla značka. Řidiči navíc v době uzavření dálnice vylezli ven ze svých aut. Dlouho poté trvalo, než se kolona rozjela,“ uzavřel Vala.

Při nehodě na D1 ve směru na Brno shořel kamion. Podívejte se na záběry:

Tomuto tématu jsme se věnovali i ve vysílání TN LIVE. Reportáž o aktuální situaci na D1 můžete zhlédnout zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz