Zahraničí

Dubaj má další atrakci. V říjnu otevře nejvyšší vyhlídkové kolo na světě

Dubaj už brzy nabídne turistům novou atrakci. V říjnu otevře největší a nejvyšší vyhlídkové kolo na světě s názvem Ain Dubai (Dubajské oko). S výškou 250 metrů se obří kolo zapsalo na list dubajských atrakcí, které překonaly světový rekord. Lístky si na něj můžete koupit už teď.

Nejvyšší vyhlídkové kolo světa nabídne už od 21. října pohled na Dubaj z umělého ostrova Bluewaters Island. Dubajská vláda o spuštění prodeje vstupenek informovala v úterý v tiskové zprávě.

Kromě výhledů přinese atrakce návštěvníkům i další vyžití. "Ain Dubai nabízí jedinečné zážitky, které uspokojí všechny cílové skupiny od jedinečných možností stolování, romantických zážitků, rodinných kabin až po velkolepé kulturní akce," vyjmenoval nabídku vyhlídkového oka Ronald Drake, generální manažer atrakce.

Související obsah

Dubajské oko nabízí panoramatický 360stupňový výhled na okolí a pojme najednou až 1750 pasažérů. Vybrat si můžete ze tří druhů kabin a jedna prohlídka trvá okolo 38 minut.

Cena svezení začíná v přepočtu na 770 korunách. Rodinný lístek se pohybuje okolo 2190 korun. Pronajmout se dá i soukromá kabina, u ní cena začíná na zhruba 2660 korunách.

Stavba Dubajského oka začala v květnu 2015. Původně mělo být kolo poprvé představeno na světové výstavě Expo 2020. Ta ale byla kvůli covidové pandemii odložena a začne až v říjnu 2021. Potrvá pak až do března příštího roku.

Dubajské oko se pro veřejnost otevře 21. října:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz