Zahraničí

Covid řádí v turistických zemích. V Řecku je to nejhorší za celou pandemii

Covid řádí v turistických zemích. V Řecku je to nejhorší za celou pandemii
Zdroj: Profimedia

Na místech, kam Češi rádi jezdí na dovolenou, řádí v posledních dnech koronavirus. Počty nakažených rostou v Řecku, Chorvatsku, Bulharsku i v Egyptě. Nejhůř je na tom Řecko, které má teď nejvyšší počty nakažených za celou pandemii.

Letoviska, do kterých létají Češi často na dovolenou, trápí koronavirus. Oblíbené dovolenkové destinace jsou na tom teď velmi špatně. V nejhorší situaci je Řecko, kde je situace nejhorší za celou pandemii.

Řecko

V zemi na jihu Evropy se situace v posledních dnech výrazně zhoršuje. Zatímco dosud byl maximální denní nárůst 4 293 nově nakažených, tento týden jich v úterý bylo podle informací řecké vlády pět tisíc. Průměrně se tento týden podle řecké vlády za den nakazilo 3 211 lidí.

Řecko kvůli nárůstu už připravuje nové podmínky pro neočkované. Na některé akce se lidi, kteří neprošli za poslední půlrok nemocí nebo nebyli očkovaní, v blízké době nedostanou, píše agentura AP.

Související obsah

 

Chorvatsko

V oblíbené destinaci českých turistů je situace výrazně lepší než v Řecku. Přesto počty nakažených v zemi rostou. Za poslední týden se podle chorvatské vlády průměrně nakazilo 458 lidí za den. Oproti situaci v prosinci, kdy se za jeden den nakazilo až 4 620 lidí, jsou přírůstky relativně malé, ale v červnu se v zemi průměrně nakazilo asi 80 lidí denně, takže i zde se situace zhoršuje.

Bulharsko

Situace se velmi zhoršuje i v Bulharsku. Země u Černého moře zažívá v posledních týdnech další drastické nárůsty. Ve čtvrtek přibylo v zemi podle bulharské vlády 1 733 nakažených, za poslední týden je denní průměr 1 390 nově nakažených. Oproti červenci, v kterém se v zemi denně průměrně nakazilo méně než sto lidí, jde o velké zhoršení.

Země také trpí tím, že má velmi nízkou proočkovanost populace. Plně naočkovaných je v zemi jenom 15,5 procenta občanů.

Egypt

Pomalu rostou počty nově nakažených i v oblíbené severoafrické zemi. V posledním týdnu podle tamní vlády průměrně stoupaly počty nakažených o 190 lidí denně. Čísla jsou ale stále oproti loňskému vrcholu nízká. V červnu minulého roku se totiž v zemi denně nakazilo přes tisíc lidí.

Itálie

Pozvolna přibývá nakažených také v Itálii. Ta je sice daleko k situaci, kdy vloni na podzim testy denně odhalily 40 tisíc nemocných. Ale zatímco na začátku července to bylo méně než tisíc, teď je to průměrně šest a půl tisíce.

Naopak situace se lepší například ve Španělsku. To v polovině července hlásilo až 30 tisíc nově nakažených, teď je to zhruba třetina. Stejně tak Tunisko, které v polovině července mělo průměrně zhruba sedm tisíc nakažených, má nyní okolo 2,5 tisíc nově nemocných.

To nejlepší z Bulharska: Podívejte se na cestu reportéra TV Nova (6/2021):
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz