Domácí

Třetí miminko v babyboxu za pár dní. V Přerově ležela šestitýdenní Zoe

Třetí miminko v babyboxu za pár dní. V Přerově ležela šestitýdenní Zoe
Zdroj: Profimedia

V babyboxu přerovské nemocnice objevili zdravotníci v pátek odpoledne přibližně šestitýdenní holčičku. Dostala jméno Zoe. V tomto týdnu jde už o třetí odložené nemluvně a zároveň druhou dívenku. A celkově o 224. děťátko nalezené v některém z babyboxů.

"Je to holčička, asi šestitýdenní, vzorně oblečená, s čepičkou s fialovými pruhy, zabalená ve fusaku s obrázky zvířat. Pojmenoval jsem ji Zoe podle vnučky velkého mecenáše babyboxů Petra Bečičky," uvedl zakladatel babyboxů Ludvík Hess.

Opuštěná Zoe prý potvrdila jeho zkušenost, že miminka se v babyboxech často objevují vzápětí po sobě. "Tentokrát to byl chudý ženich Jaroslav v Pelhřimově 23. srpna, následovala jej 24. srpna oblečená, a tedy bohatá nevěsta Barbora v Prostějově. A do třetice 27. srpna ve 13:36 v Přerově odložená Zoe," vypočítal Hess.

Související obsah

Kromě dudlíku byla holčička "vyzbrojená" i papírovou dokumentací. Jako dárek dostane tradiční zlatý dukát. "Holčička Zoe je desátým letošním děťátkem, čtvrtým přerovským a 122. holčičkou," uzavřel Hess.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz