Krimi

Seniorka zabloudila cestou k dceři, na dálnici se otočila do protisměru

Seniorka zabloudila cestou k dceři, na dálnici se otočila do protisměru
Zdroj: Policie ČR

Pořádně dobrodružnou cestu za dcerou absolvovala před pár dny na Novojičínsku devadesátiletá seniorka. Nechtěně najela na dálnici D1, zpanikařila a na frekventované silnici se otočila a rozjela v protisměru. Z motoru auta se jí navíc po chvíli začalo kouřit.

Dálniční policisté z oddělení v Mankovicích dostali hlášení o tom, že ve směru na Ostravu jede po D1 auto v protisměru, na začátku tohoto týdne. Ve zmíněném úseku ale žádné neobjevili. "Následně však byli znovu informováni, že na sjezdu z dálnice je odstavené auto, které odpovídá popisu toho jedoucího v protisměru," přiblížila policejní mluvčí Daniela Vlčková.

"Zaparkovaný" vůz strážci zákona po chvíli opravdu objevili, vedle něj stála seniorka. "Paní vypadala bezradně a zmateně. Na otázky, jak se tam dostala, uvedla, že jela po okresních cestách za dcerou, špatně odbočila a nechtěně najela na dálnici. Když si to po pár kilometrech uvědomila, zpanikařila a chtěla se vrátit zpět. Zastavila proto na pravém okraji dálnice a ve chvíli, když nejela žádná vozidla, se otočila do protisměru," řekla Vlčková.

Související obsah

Pak stařenka znovu najela do pravého odstavného pruhu a pomalu se vracela zpět. Cestu jí ovšem po chvíli ještě více zkomplikovalo to, že se jí začalo kouřit z motoru. Auto tak odstavila na dálničním sjezdu, kde ji následně objevila hlídka.

"Doklady potřebné k řízení, které devadesátiletá řidička na výzvu policistům předložila, byly v pořádku, stejně tak platný lékařský posudek. Nicméně jejím porušením zákona o provozu na pozemních komunikacích se v současnosti policisté zabývají. Paní si poté přivolala odtahovou službu, která nejen porouchané auto, ale také ji dopravila do původního cíle," uzavřela policejní mluvčí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz