Domácí

Dopravu v Praze brzdí rekordní počet uzavírek. Zlepšení jen tak nebude

Řidiči v Praze se musí obrnit trpělivostí. V hlavním městě se opravuje rekordní počet silnic a omezení provozu se tak nevyhnete téměř nikde. A se začátkem školního roku se to hned tak nezlepší.

Na mnoha místech v Praze auta vystřídala stavební technika. Silnice se rekonstruují skoro na každém rohu.

"Dopravu na hlavních komunikačních tazích komplikují i stavby, které máme rozjeté dlouhodobě," uvedla mluvčí Technické správy komunikací hlavního města Prahy Barbora Lišková. Až do soboty je uzavřen třeba i Letenský tunel. Zato ale začíná oprava nábřeží Edvarda Beneše, která má trvat až do příštího roku.

"Snažili jsme se koncentrovat rekonstrukce a opravy do letního období, kdy je menší provoz. Negativní dopady pak bývají nejmenší," řekl Adam Scheinherr, náměstek Magistrátu hlavního města Prahy pro dopravu (Praha sobě).

Související obsah

Jenže na některých místech se opravují i objízdné trasy. Doprava proto vázne všude.

"Já mám pocit, že tato koalice Pirátů tak nenávidí řidiče, že v Praze udělala najednou 70 uzavírek. A to naprosto nekoordinovaně, protože vlastně máte uzavřené i objízdné trasy," poznamenala zastupitelka hlavního města Prahy Alexandra Udženija (SPOLU), členka ODS.

Související obsah

"Snažíme se nachystat více prací. A to právě proto, že musíme být připraveni na příští rok, kdy bude rekonstruován Barrandovský most, který bude mít celopražský dopad," uvedl mluvčí pražského magistrátu Tadeáš Provazník.

Omezený provoz je jak v centru, třeba na magistrále u Národního muzea nebo na Hlávkově mostě, tak i na tazích do Prahy. Těmi jsou Strakonická nebo Kutnohorská ulice.

mobi, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz