Zahraničí

Dvojice Čechů měla v Řecku ukrást taxík, trest přišel velmi rychle

Dvojice Čechů měla v Řecku ukrást taxík, trest přišel velmi rychle
Zdroj: Profimedia

Hodně špatný nápad měla v noci na pátek dvojice českých turistů na ostrově Rhodos. Podle místních médií opilí mladíci využili chvíle, kdy taxikář, který je vezl, na chvíli vylezl z vozu a auto mu ukradli. Se zataženou ruční brzdou ovšem daleko neujeli. Místní soud už je navíc stihl potrestat.

Taxikář přitom "dojel" na svoji ochotu a obětavost. Podle zpravodajského portálu Rodiaki mu totiž čeští turisté s autem ujeli poté, co zaparkoval, aby jim pomohl, když se jim udělalo zle a jeden z nich začal zvracet. Šofér vystoupil a šel do kufru pro vodu a papírové utěrky.

Na taxikáře mezi městy Faliraki a Rhodes si tak měl v tu chvíli zahrát právě jeden z českých turistů, který využil řidičovy nepřítomnosti, skočil za volant a šlápl na plyn. Šéf asociace rhodských taxikářů Theodosis Kastanidis se nechal slyšet, že nikdo netuší, jak by tohle "dobrodružství" skončilo, kdyby oba uprchlíky záhy nedopadla policie.

"Byl to nový mercedes. Pachatelé si neuvědomili, že auto má zataženou ruční brzdu a urazili (před dopadením) asi čtyři kilometry," popsal Kastanidis. Podle portálu je obrovské štěstí, že nedošlo k žádné nehodě, minimálně jeden motocyklista se ale prý srážce dokázal vyhnout jen těsně.

Související obsah

Přesto se "spanilá" jízda neobešla beze škod - kvůli zatažené ruční brzdě totiž dostal pořádně zabrat celý brzdový systém a taxík tak putoval na opravu do servisu.

Už v pátek v poledne přitom jeden z českých turistů stanul před soudem, kde se už střízlivý za své činy omluvil soudci i taxikáři. Zároveň slíbil, že spolu se svým parťákem uhradí způsobené škody.

Přesto byl Čech vzápětí obviněn a obratem odsouzen za nedovolené užití vozidla a poškození cizí věci. Za každý prohřešek dostal sedmiměsíční trest, který mu soud následně sloučil do souhrnného podmíněného trestu dlouhého deset měsíců. Verdikt je ale podmíněný uhrazením způsobené škody.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz