Zahraničí

Afghánka porodila při útěku z Kábulu. "Eva" přišla na svět v 10 kilometrech

S dojemným příběhem se pochlubily aerolinie Turkish Airlines. Na palubě jejich letu z Dubaje do Birminghamu se narodilo malé děvče. Letadlo převáželo do Velké Británie uprchlíky, které předtím Britové evakuovali z Kábulu. Dívka i její matka jsou v pořádku. Protože na palubě nebyl žádný lékař a porod proběhl tak rychle, že posádka neměla čas přistát, musely dívce pomoci na svět letušky.

Během letu z Dubaje do Birminghamu informovala šestadvacetiletá Soman Nooriová letušky, že začala rodit. Posádka oslovila cestující, jestli mezi nimi není lékař. Jelikož se žádný neozval, musely se porodu ujmout letušky.

Podle britského listu Daily Mail mají Soman a její manžel Taj Moh Hammat dvě další děti, malé chlapce. Po porodu, který proběhl bez komplikací, letadlo přistálo v Kuvajtu. Tam ženu i novorozence vyšetřili lékaři, stroj ale i s nimi následně odstartoval a pokračoval do Anglie.

Související obsah

Rodiče pro dceru vybrali jméno Havva, což v arabštině i v turečtině znamená Eva.

Havva není první dítě, které se narodilo při evakuačním letu z Kábulu. Minulý týden porodila jedna Afghánka na palubě amerického vojenského letounu. Ten krátce předtím přistál na základně v Německu, do nemocnice to už ale nestihli a dítě se narodilo ještě na palubě. Dcera dostala jméno Reach, což byl volací znak jejich letadla.


 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz