Domácí

Češi berou obchody útokem. Pomůcky pro školáky nakupují už teď

S blížícím se začátkem školního roku stále více rodičů míří na nákupy pomůcek pro své děti. A to i přesto, že od škol ještě většinou nedostali seznam věcí, které budou děti ve škole potřebovat. Obchodníci si tržby pochvalují, v porovnání s předchozími lety jsou totiž mnohem větší.

Poslední dny prázdnin a děti opět usednou do lavic. Většina rodin proto vyrazila na každoroční nákupy.


Podle obchodníků letos vyrazili rodiče na nákupy pro své školáky už začátkem srpna. V loňském roce to bylo až poslední srpnový týden.

O nákupu školních pomůcek pohovořil ekonom Lukáš Kovanda: 

Kdo se vydal na nákupy už o prázdninách, měl větší výběr.
"Jak co se týče barev, tak i velikostí. S nákupem školních potřeb často rodiče s dětmi nakupují i nové oblečení," potvrdil mluvčí maloobchodního řetězce Tesco.

Související obsah


V srpnu se také zvýšil zájem o elektronická zařízení. Ta se za poslední rok stala často nezbytnou výbavou školáka.


"Letos v srpnu pozorujeme na našem e-shopu meziroční růsty prodejů mobilních telefonů, tabletů a notebooků v řádech 20 až 30 procent," uvedla Daniela Chovancová, mluvčí internetového obchodu Alza.

Související obsah

"Od poloviny srpna vidíme také rostoucí zájem o polopracovní notebooky, které jsou velmi oblíbené mezi středoškoláky. Oproti předchozímu měsíci jsou nárůsty prodejů v řádech desítek procent," doplnila Pavla Hobíková, mluvčí internetového obchodu Mall.

S nákupem některých školních potřeb je dobré počkat do první třídní schůzky. Každá škola má totiž jiné požadavky.

Kolik utratí rodiče za potřebné vybavení do školy pro své děti?

mobi, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Mladík se přiznal k vystřílení školy na Floridě, zavraždil 17 lidí

Nikolas Cruz se ve středu přiznal k masakru na střední škole v Parklandu na Floridě v roce 2018, při kterém zemřelo 14 studentů a 3 dospělí. Zda 23letý mladík dostane trest smrti, anebo doživotí, určí brzy soud. Podle soudkyně Elizabeth Scheererové jsou slyšení naplánována na celý listopad a prosinec, svědectví by mohlo začít v lednu.

Krátká zpráva

Evropský parlament udělil Sacharovu cenu Alexeji Navalnému

Evropský parlament udělil ve středu Sacharovu cenu za svobodné myšlení ruskému opozičnímu předákovi Alexeji Navalnému. Ten je momentálně vězněn v ruském vězení. Parlament ocenil jeho boj za svobodu a demokracii.

Píše se na Deník.cz