Zahraničí

Výškovou budovu v Miláně zachvátil požár, obyvatelé stihli utéct

Ve dvacetipatrovém obytném domě v Miláně vypukl v neděli večer rozsáhlý požár, který se během několika minut rozšířil na celou budovu. Podle záběrů zasaženého domu požár zcela zničil fasádu budovy. Starosta Milána Giuseppe Sala pro deník Corriere della Sera uvedl, že nejsou hlášeny žádné oběti na životech ani zranění.

Požár vypukl v horních patrech výškové budovy Torre dei Moro na jihu města kolem půl šesté večer. Obytný blok má 16 pater s bytovými jednotkami. Nižší patra byla určena k podnikání. V horní části budovy probíhaly renovace. Podle agentury RT zatím není jasné, co požár způsobilo. S ohněm bojovalo více než 50 hasičů.

Oheň se rychle rozšířil po fasádě budovy, pokryté údajně ohnivzdornými panely. Požár však ukázal, že tomu tak rozhodně není. Hořící trosky odpadávaly z objektu a padaly k zemi, kde způsobily rozsáhlou destrukci na přilehlém parkovišti a zapálily asi dvě desítky aut, ze kterých zůstaly jen ohořelé karoserie.

Související obsah

"Bylo nám řečeno, že panely, které pokrývaly budovu, byly ohnivzdorné, místo toho hořely stejně rychle, jako by to bylo máslo," řekl místní obyvatel tiskové agentuře Ansa.

"Hasiči jdou z bytu do bytu a vyráží dveře, aby se ujistili, že nikdo nezůstal uvnitř," řekl milánský starosta Giuseppe Sala deníku Corriere della Sera. "Ale jsme optimističtí, protože lidé měli čas se dostat ven," dodal Sala.

Požár fasády se hasičům podařilo dostat pod kontrolu kolem půl osmé večer. Uvnitř budovy však zůstalo ještě několik ohnisek, které se musely postupně dohasit. Kvůli hustému kouři a vysokým teplotám museli hasiči zasahovat v dýchací technice.

V pondělí ráno už italští hasiči oheň uhasili. Stále ale kontrolují stav budovy. "Hašení požáru trvalo celou noc bez přerušení," uvedly italské záchranné složky.

  

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Jičínsku se srazilo nákladní auto s osobákem. Dva lidé zemřeli

Na silnici č. 16 se u Holína na Jičínsku v pátek večer srazilo nákladní auto s osobním. Při vážné nehodě zemřeli podle policejní mluvčí Elišky Majerové dva lidé. Příčinu a okolnosti nehody policie vyšetřuje. Silnice je uzavřená.

Píše se na Deník.cz