Domácí

Prezident podepsal zvýšení důchodů. Za Vrbětice stát vyplatí až 700 milionů

Prezident podepsal zvýšení důchodů. Za Vrbětice stát vyplatí až 700 milionů
Zdroj: Profimedia

Důchody od příštího roku narostou o dalších 300 korun. Novelu o jejich zvýšení nad zákonnou valorizaci podepsal prezident Miloš Zeman. Hlava státu souhlasila také s prodloužením otcovské dovolené nebo sumou 700 milionů korun na odškodnění obcí i lidí za výbuchy ve Vrběticích.

Prezident Miloš Zeman podepsal vládní novelu zákona o růstu důchodů. Vedle zákonné valorizace, která má činit zhruba 450 korun, budou vyšší o dalších 300 korun. Dohromady tak seniorům v peněženkách od ledna 2022 průměrně přibude okolo 750 korun.

V pondělí o tom informoval hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Hlava státu souhlasila rovněž s prodloužením otcovské dovolené na dva týdny i zmírnění podmínek na získání ošetřovatelského volna.

Zeman svým podpisem posvětil i zákon o odškodnění za exploze ve Vrběticích z roku 2014. Zasažení lidé, obce a Zlínský kraj si rozdělí až 700 milionů korun.

Související obsah

Zpřísní se také pravidla dávek hmotné nouze. Lidé, kteří několikrát nezaplatí pokuty za vážnější přestupky, podle novely o část peněz přijdou. A v zákonu o péči o dítě v dětské skupině přibude pasáž o příspěvcích rodičů a financování státem.

Podívejte se na reportáž TV Nova o růstu důchodů v příštím roce:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D10 zablokovala hromadná nehoda, jedna žena skončila v nemocnici

Dálnice D10 byla na 58. kilometru ve směru na Turnov uzavřena. Policisté na místě vyšetřovali řetězovou dopravní nehodu šesti aut, která začala srážkou se zvěří. "Při nehodě byla zraněna jedna žena. Dálnice bude minimálně na 2 hodiny uzavřena," informovala policie na twitteru ve 21 hodin. Po 23. hodině se podařilo havarovaná vozidla částečně odklidit a komunikace byla opět průjezdná.

Píše se na Deník.cz