Domácí

Mačkání tlačítek v MHD se vrací! Pražská integrovaná doprava mění pravidla

V době před pandemií se cestující v Praze do autobusu či tramvaje dostali jen po zmáčknutí tlačítka na dveřích. Kvůli šíření koronaviru se dveře po dlouhou dobu otevíraly samy, aby lidé na tlačítka nemuseli sahat. To se však brzy změní.

Zatímco někteří lékaři a epidemiologové očekávají na podzim nárůst covidových případů a možná i zpřísnění opatření, Pražská integrovaná doprava se vrací k pravidlům platícím před pandemií.

"Od 1. září bude opět nutné zmáčknout tlačítko pro výstup a nástup z autobusu a tramvaje. U zastávky na znamení to tak funguje už teď," řekl TN.cz mluvčí Pražské integrované dopravy Filip Drápal. V metru se nic nezmění, dveře se budou automaticky otevírat v každé zastávce.

Související obsah

Pražská integrovaná doprava se vrací také k provozu, který fungoval před pandemií. S koncem letních prázdnin totiž počítá s větším počtem cestujících. Mírně omezené zůstanou zatím spoje na letiště a nebude se posilovat ani víkendový provoz nočních tramvají a autobusů.

Ve Středočeském kraji se obnoví většina večerních spojů, které podnik zrušil kvůli koronavirovým omezením.

S koncem letních prázdnin přechází na klasický jízdní řád i další města. Například BrnoOlomouc či Zlín. V Pardubicích se vrátí linky, které přes léto nejezdily vůbec. V Hradci Králové pak vzniknou od 6. září nové spoje a budou jezdit jen ve všední dny. Posílení se dočká i doprava v Jihlavě. V přepravní špičce budou spoje jezdit v intervalu 12 minut. 

Související obsah

České Budějovice přepraví 1. září všechny cestující v čase od 7:00 do 15:00 zdarma. A se začátkem školní docházky se vrátí i plný počet spojů městské hromadné dopravy. Změny nastávají i v Plzni a v Ostravě. Nové jízdní řády avizoval také Liberec.

Jízdní řád se mění také v Ústí nad Labem. Karlovy Vary na svých webových stránkách zatím o žádných změnách v jízdním řádu neinformovaly.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz