Zahraničí

Syn královny Alžběty nechce k soudu. Schovává se ve svém sídle

Syn královny Alžběty nechce k soudu. Schovává se ve svém sídle
Zdroj: TV Nova

Syn britské královny Alžběty II. pravděpodobně nechce k soudu. Princ Andrew se údajně schovává před předvoláním k soudu ve svém sídle. Člen královské rodiny měl v roce 2001 třikrát zneužít tehdy 17letou Virginii Giuffreovou, ta ho na začátku letošního srpna zažalovala.

Syn královny Alžběty se údajně schovává před předvoláním k soudu, tvrdí britský deník The Sun. Podle něj se princ Andrew skrývá ve svém sídle u hradu Windsor. Ochranka člena královské rodiny, který měl údajně zneužít v roce 2001 tehdy 17letou Virginii Giuffreovou, má zastavovat advokáty nosící pravidelně právní dokumenty přímo princovi.

Prince Andrewa nezahlédl nikdo na veřejnosti už 19 dní. "Ani náhodou nebude riskovat a vycházet teď ven,“ myslí si zdroj The Sun. Pokud však bude dále odmítat přijít k soudu a předvolání si nevyzvedne ani v září, riskuje takzvaný rozsudek pro zmeškání, byl by tedy odsouzen.

Související obsah

Giuffreová zažalovala letos na začátku srpna prince proto, že ji měl v roce 2001 třikrát zneužít. Člen královské rodiny to ale odmítá. Případ je součástí kauzy finančníka Jeffreyho Epsteina, ten údajně s mladými ženami obchodoval a měl tehdy 17letou dívku k sexu s princem Andrewem donutit pod pohrůžkou násilí.

Právníci zažalovaného prince už dříve vymysleli, jak se případnému soudu chtějí vyhnout. Hodlají využít jeho diplomatické imunity. V době údajného zneužití měl totiž princ Andrew ve Spojených státech amerických působit jako britský vyslanec v oblasti obchodu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Muž postřelil v mexickém hotelu tři Kanaďany, jeden zemřel

Spor mezi hotelovými hosty v mexickém letovisku na karibském pobřeží nedaleko Cancúnu vyvrcholil střelbou. Tři kanadští turisté skončili v nemocnici, kde jeden z nich zemřel. Střelec je na útěku a hledá ho policie. Důvod hádky zatím strážci zákona nezveřejnili.

Krátká zpráva

Japonsko zasáhlo silné zemětřesení

Jihozápad Japonska zasáhlo zemětřesení o síle 6,6 stupně, informovala agentura Kjódó. Epicentrum zemětřesení se nacházelo u nejjižnějšího ze čtyř hlavních japonských ostrovů, tedy Kjúšú. Na několika místech popraskalo vodovodní potrubí a objevily se i problémy s výpadky elektřiny. Žádné oběti na životech hlášené nejsou.

Píše se na Deník.cz