Zahraničí

Papež František v ohrožení života. Zachránil mě zdravotní bratr, svěřil se

Papež František v ohrožení života. Zachránil mě zdravotní bratr, svěřil se
Zdroj: Profimedia

Papež František řekl v pondělí španělské rozhlasové stanici COPE, že mu nedávno zachránil zdravotní bratr život. Hlava římskokatolické církve v červenci podstoupila operaci tlustého střeva, při které se objevily komplikace.

Papež František se v pondělí  rozpovídal pro španělské katolické rádio COPE o nedávno podstoupené operaci tlustého střeva, informuje agentura ANSA.

"Bylo to podruhé v životě, co mi ošetřovatel zachránil život," svěřil se František s tím, že poprvé se tak stalo v roce 1957.

84letý papež strávil v červenci v nemocnici deset dní. Hlava katolické církve přitom měla původně v nemocnici zůstat pouze pět dní, ale během operace nastaly menší komplikace, které Vatikán nechtěl blíže komentovat. Papež podstoupil operaci kvůli tomu, že ho dlouhodobě trápilo zúžení střev.

Související obsah

Na začátku srpna navíc spustil pozdvižení podezřelý dopis, který byl adresován přímo papežovi. Obálku zachytili zaměstnanci pošty na milánském předměstí. Původ měla z Francie, obsahovala tři kulky a zprávu o finančních operacích ve Vatikánu. Po odesílateli už pátrá policie.

Papeže teď po několikatýdenní rekonvalescenci čeká cestování, 12. až 15. září má totiž navštívit Maďarsko a Slovensko.

Papež promluví na Slovensku u kříže ze zničeného kostela z jižní Moravy. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz