Domácí

Vyšetřování kauzy Čapí hnízdo pokračuje. Policie musí doplnit důkazy

Státní zástupce Jaroslav Šaroch rozhodl v úterý o vrácení kauzy Čapí hnízdo policii pro doplnění. Důvodem mají být nové informace, které se objevily po ukončení vyšetřování.

Dozorový státní zástupce Jaroslav Šaroch měl o kauze Čapí hnízdo rozhodnout do úterý. Nakonec se ale vyšetřování údajně neoprávněně získané padesátimilionové dotace na stavbu resortu v Olbramovicích na Benešovsku protáhne. Šaroch totiž chce od policie doplnit důkazy. Městské státní zastupitelství v Praze o tom informovalo v tiskové zprávě.

Důvodem pro Šarochovo rozhodnutí mají být nové informace, které se objevily po ukončení vyšetřování a po předložení spisového materiálu.

Související obsah

"Státní zástupce i v průběhu zpracování věci vyhodnocoval veškerá nová zjištění, která vyplývala jak z podání obhajoby, tak z informací, které se objevily ve veřejných sdělovacích prostředcích a dospěl k závěru, že některé informace mohou být pro další postup ve věci relevantní a je namístě se jimi blíže zabývat," uvedl k rozhodnutí státního zástupce tiskový mluvčí  Aleš Cimbala.

Vyšetřování by mělo být doplněno zejména o výslechy svědků. Policie má teď na jejich vyslechnutí a doplnění dalších důkazů dva týdny, v polovině září je musí odevzdat.

Babiš požádal o zastavení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo. Podívejte se:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz