Domácí

Soud opět řeší Rittigovu kauzu s jízdenkami. Rozhodne o odvolání

Vrchní soud v Praze opět řeší takzvanou jízdenkovou kauzu. Rozhoduje o odvolání státního zástupce, který nesouhlasil s tím, že městský soud i podruhé osvobodil všech 12 obžalovaných včetně lobbisty Ivo Rittiga.

Obžaloba se týká celkem 12 lidí, k soudu jich ale v úterý přišla jen velmi malá část. Nedorazil ani ten nejznámější, tedy lobbista Ivo Rittig. Přišel ale bývalý ředitel pražského dopravního podniku Martin Dvořák.

Právě jeho státní zástupce viní, že měl v roce 2008 ovlivnit výběrové řízení a nezákonně přidělit firmě Neograph zakázku na jízdenky. Z každé vytištěné pak mělo 17 haléřů putovat na účet společnosti se sídlem v Karibiku. Peníze pak ale měly ještě přes ni téct do jiných společností, za nimiž podle žalobce stáli Rittig a sám Dvořák.

Související obsah

Celkem jde o asi 40 milionů korun. Městský soud už dvakrát došel k názoru, že se žádné protiprávní jednání neprokázalo a všechny obžalované osvobodil. Vrchní soud ale pokaždé vyhověl odvolání státního zástupce a vrátil případ k novému projednání.

Pokud to udělá i tentokrát, bude se případ muset řešit u městského soudu. Když odvolání žalobce vrchní soud zamítne, mohou obžalovaní začít slavit.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz