Zahraničí

Július zemřel na D1, když pomáhal jiným. Zůstal po něm pětiletý syn

Teprve pětiletý Andreas přišel o tatínka na slovenské dálnici D1, když se snažil pomáhat lidem po dopravní nehodě. Jenže do 36letého Júlia Hodúra, který pracoval u vězeňské a justiční stráže, narazilo další auto. Zemřel na místě, jeho kolegové teď pořádají sbírku pro malého chlapce.

Dvě osobní auta se minulé úterý střetla na dálnici D1 u slovenské Ilavy nedaleko hranic s Českem. Skončila v příkopu a zraněným se vydal na pomoc i Július Hodúr z vězeňské služby, který zrovna kolem nehody projížděl.

Snaha zachránit životy se mu stala osudnou. Jak informoval portál tvnoviny.sk, Júlia při tom zasáhlo další auto. Tatínek pětiletého Andrease na místě zahynul.

"Pro záchranu jiného nasadil svůj život. Přesně takový byl nadpraporčík Július Hodúr a takového si ho chceme i pamatovat. Jako obětavého, milého, usměvavého příslušníka, kolegu, otce, partnera, bratra, švagra a kamaráda," uvedl Sbor vězeňské a justiční stráže na facebooku. Hrdina u ní sloužil dlouhých 17 let.

Související obsah

"O to hůř se nám píšou tyto řádky a neumíme si vůbec představit bolest jeho blízkých. Proto chceme vyjádřit podporu i prostřednictvím sbírky věnované synkovi Andreasovi, která mu s mámou pomůže zvládnout nejtěžší období," dodali kolegové.

Kromě sbírky mezi zaměstnanci stráže může pozůstalým po Júliovi přispět kdokoliv na bankovní účet.

"Kdo cítí, že by chtěl také pomoct rodině, může přispět dobrovolnou částkou na číslo účtu: SK67 0900 0000 0050 1506 4667," uzavřel Sbor vězeňské a justiční stráže.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Izrael jako první země na světě uzavře kvůli omikronu své hranice

Izrael hodlá jako první země světa zakázat úderem nedělní půlnoci vstup všem cizincům kvůli nové mutaci koronaviru omikron. Izraelci vracející se domů budou muset do karantény, včetně těch očkovaných. Vláda vychází z předpokladu, že omikron se už rozšířil do většiny zemí. Nařízení má platit dva týdny, během nichž budou odborníci zjišťovat, jak účinné jsou proti potenciálně nebezpečnější mutaci covidové vakcíny.

Píše se na Deník.cz