Domácí

Na Plzeňsku hořelo zařízení pro uprchlíky. Požár krotilo 12 jednotek

Požár v areálu zařízení pro uprchlíky a další cizince Balková severně od Plzně v úterý odpoledne zaměstnal 12 jednotek hasičů. Oheň rychle dostali pod kontrolu, nikdo se nezranil.

V pondělí odpoledne vzplála administrativní budova v areálu pro zajištění cizinců Balková. Na místo okamžitě zamířili hasiči.

"Mohu potvrdit, že jsme tam zasahovali. Požár byl menšího rozsahu v administrativní budově. Klienti toho zařízení nebyli žádným způsobem ohroženi. Požár jsme uhasili. Po dohašení místo kontrolujeme termokamerou," řekl TN.cz mluvčí hasičů Petr Poncar.

Podle informací TV Nova plameny krotilo 12 jednotek. Zaměstnanci ani uprchlíci se při požáru nezranili. Všechny cizince ale museli evakuovat.

Související obsah

"Dnes odpoledne došlo k menšímu požáru na samostatně stojící administrativní budově v areálu Zařízení pro zajištění cizinců Balková. Nikdo ze zaměstnanců ani zajištěných cizinců nebyl zraněn. Z preventivních důvodů byli zajištění cizinci dočasně evakuováni, zcela v souladu s evakuačními směrnicemi a všemi předpisy," uvedl mluvčí Správy uprchlických zařízení ministerstva vnitra Jan Piroch.

Příčiny požáru jsou zatím neznámé. Kromě hasičů je budou ve vyšetřování zjišťovat policisté.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz