Zahraničí

Chorvatsko zasáhlo zemětřesení. Bylo to jako výbuch, popsali lidé

Chorvatsko zasáhlo zemětřesení. Bylo to jako výbuch, popsali lidé
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com

Zemětřesení zasáhlo ve středu ráno oblíbený chorvatský Šibenik a jeho okolí. Otřesy dosahovaly 3,2 stupně. V posledních měsících se zemětřesení v Chorvatsku opakují poměrně často.

Obyvatele Šibeniku a jeho okolí vyděsily ve středu kolem deváté hodiny dopoledne silné otřesy. Podle Seismologické služby Chorvatské republiky dosáhlo zemětřesení síly 3,2.


Seismologové zaznamenali epicentrum zhruba 12 kilometrů od Šibeniku v hloubce dvou kilometrů. Tamní obyvatelé uvedli, že přestože šlo o krátké zemětřesení, bylo velmi hlasité. "Bylo to jako výbuch. Velmi krátké a hlučné," citoval portál Dnevnik.hr obyvatele, který otřesy pocítil na vlastní kůži.

Související obsah


Úřady zatím nehlásily žádné škody ani oběti na životech. Zemětřesení zasáhlo Chorvatsko také v polovině srpna, kdy v oblasti Banoviny dosáhlo síly 4,2 stupně. Epicentrum se tehdy nacházelo nedaleko města Petrinja.


Zemětřesení jsou v poslední době v Chorvatsku poměrně častá. Loni v prosinci například srovnalo se zemí silné zemětřesení právě část města Petrinja. Otřesy tehdy dosáhly síly 6,3 stupně a podle odborníků je pocítili lidé i v dalších zemích.

V prosinci postihla Chorvatsko série zemětřesení. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz