Zahraničí

Chorvatsko znovu zasáhlo silné zemětřesení, dosáhlo síly 3,5 stupně

Chorvatsko znovu zasáhlo silné zemětřesení, dosáhlo síly 3,5 stupně
Zdroj: Profimedia

Zemětřesení o síle 3,5 stupně zasáhlo v pátek odpoledne oblast Banoviny v chorvatském vnitrozemí. Stejnou oblast přitom zasáhlo zemětřesení už na začátku června.

Obyvatele chorvatského regionu Banovina vyděsilo v pátek odpoledne další zemětřesení. Seismologická služba Chorvatské republiky uvádí, že dosáhlo síly 3,5 stupně. Podle místních se třásly celé domy.

"Otřásla se celá země, bylo to trochu silnější než naposled," uvedl místní obyvatel pro Dnevnik. Podle dalších svědků se nejprve ozvala velká rána a poté následovaly zmíněné silné otřesy.

Související obsah

 

Stejnou oblast zasáhlo zemětřesení i na začátku června. V současné chvíli ale nejsou hlášeny žádné škody ani oběti na životech. Epicentrum se nacházelo zhruba 8 kilometrů jižně od města Petrinje.

Výskyt zemětřesení je v Chorvatsku v posledních měsících velmi častý. V prosinci minulého roku srovnalo se zemí zemětřesení část zmíněné město Petrinje. Otřesy tenkrát dosáhly síly 6,3 stupně a podle expertů je pocítili i lidé v dalších zemích včetně Česka.

Chorvatsko s následky prosincového zemětřesení bojuje do teď. Podívejte se na reportáž televize Nova:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Fiala navrhne Michala Koudelku na šéfa BIS

Premiér Petr Fiala (ODS) navrhne Michala Koudelku na šéfa Bezpečnostně informační služby. Sněmovní bezpečnostní výbor návrh projedná 3. února. Koudelka zastával funkci ředitele BIS už v letech 2016 – 2021.

Píše se na Deník.cz