Zahraničí

Chorvatsko znovu zasáhlo silné zemětřesení, dosáhlo síly 3,5 stupně

Chorvatsko znovu zasáhlo silné zemětřesení, dosáhlo síly 3,5 stupně
Zdroj: Profimedia

Zemětřesení o síle 3,5 stupně zasáhlo v pátek odpoledne oblast Banoviny v chorvatském vnitrozemí. Stejnou oblast přitom zasáhlo zemětřesení už na začátku června.

Obyvatele chorvatského regionu Banovina vyděsilo v pátek odpoledne další zemětřesení. Seismologická služba Chorvatské republiky uvádí, že dosáhlo síly 3,5 stupně. Podle místních se třásly celé domy.

"Otřásla se celá země, bylo to trochu silnější než naposled," uvedl místní obyvatel pro Dnevnik. Podle dalších svědků se nejprve ozvala velká rána a poté následovaly zmíněné silné otřesy.

Související obsah

 

Stejnou oblast zasáhlo zemětřesení i na začátku června. V současné chvíli ale nejsou hlášeny žádné škody ani oběti na životech. Epicentrum se nacházelo zhruba 8 kilometrů jižně od města Petrinje.

Výskyt zemětřesení je v Chorvatsku v posledních měsících velmi častý. V prosinci minulého roku srovnalo se zemí zemětřesení část zmíněné město Petrinje. Otřesy tenkrát dosáhly síly 6,3 stupně a podle expertů je pocítili i lidé v dalších zemích včetně Česka.

Chorvatsko s následky prosincového zemětřesení bojuje do teď. Podívejte se na reportáž televize Nova:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc, nakoupilo samopaly bez tendru

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za nákup bez tendru. Zakázka se týkala nákupu pušek a samopalů pro Policii České republiky. "Ve všech třech případech zadavatel postupoval v jednacím řízení bez uveřejnění, tedy bez jakékoliv soutěže, aniž by byly splněny podmínky pro použití tohoto druhu zadávacího řízení. Celkem takto nakoupil 1 873 souprav zbraní," uvedl předseda ÚOHS Petr Mlsna.

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz