Domácí

Sanitka převážející pacienta bourala v Praze. Při srážce se zranil řidič auta

Sanitka převážející pacienta bourala v Praze. Při srážce se zranil řidič auta
Zdroj: TV Nova

Sanitka převážející pacienta havarovala ve středu odpoledne na pražském Břevnově, kde se srazila s osobním autem. Řidiče sanitky spolu s pacientem převezli záchranáři preventivně do nemocnice. Šofér vozu skončil s pohmožděným hrudníkem.

Nehoda se stala po 13. hodině na křižovatce ulic Patočkova a Radimova na pražském Břevnově. Sanitka převážející pacienta se tam srazila s osobním autem. "Jednalo se o sanitku dopravní zdravotní služby. Na místo okamžitě vyrazily naše posádky,“ řekla TN.cz mluvčí záchranářů Jana Poštová.


Při střetu si řidič vozu pohmoždil hrudník a po ošetření jej záchranáři převezli do nemocnice. Zdravotníci zajistili také šoféra sanitky spolu s pacientem. "Transportovali jsme řidiče sanitky i pacienta do Vojenské fakultní nemocnice na preventivní vyšetření,“ doplnila Poštová.

Související obsah


"Příčinu a okolnosti srážky vyšetřujeme," doplnil policejní mluvčí Jan Daněk. Zatím není jasné, jak se incident přesně stal.


Za poslední tři měsíce jde už o několikátou nehodu sanitky. Na konci června například na Příbramsku bourala sanita, která vezla pacienta do nemocnice na transplantaci. Zranili se tehdy dva záchranáři a středně těžká zranění utrpěl také převážený člověk. Více se dozvíte v tomto článku na TN.cz.


Na začátku srpna srazila převozová sanitka na pražských Vinohradech chodkyni. Ta skončila v nemocnici s vážným zraněním.

Sanitka s pacientkou havarovala na začátku června a skončila na boku. Podívejte se na záběry:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz