Domácí

Děti se vrátily do školky zničené tornádem. Je opravená i díky ředitelce

První školní den ve středu zažily i děti v mateřské škole v Moravské Nové Vsi na Břeclavsku, kterou v červnu zasáhlo tornádo. Budova školky byla úplně zničená, ale díky dobrovolníkům a tamní ředitelce se tam děti mohly vrátit.

Nemožné se podařilo, do poslední chvíle ale vedení školky nevědělo, jestli stihne prvního září otevřít. Díky pomoci sousedů, rodičů i řady dobrovolníků se vše stihlo včas a děti se tak ve středu mohly v klidu vrátit do tříd. Po ničivém tornádu byla budova značně poškozena.

"Tornádo vysklilo všechna okna, poničilo interiéry tříd, školní jídelny i kuchyně. Vyměnit se musel i trávník, kde bylo plno skla a dalších ostrých předmětů. Všechna okna byla zničená a dávali jsme je jako úplně poslední," popsala ředitelka školky Vladislava Časná situaci po tornádu.

Související obsah


Ona sama přiložila ruku k dílu a to přesto, že tornádo poničilo i její dům a domy jejích dcer. "Paní ředitelka má velké zásluhy, je to žena na pravém místě," řekl o ní jeden z rodičů.

V omítce jsou ještě teď díry od předmětů, které do ní při tornádu narazily. Jako zázrakem přežily dřevěné prolézačky na zahradě. "Doufám, že se tu bude dětem líbit," říká ředitelka. Vedle školky poničilo tornádo v Moravské Nové Vsi i tamní základní školu. I ta se ve středu znovu otevřela.

kdu, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz