Domácí

Rodinný dům na Benešovsku poničil požár. Škoda jde do milionů korun

Rodinný dům na Benešovsku poničil požár. Škoda jde do milionů korun
Zdroj: HZS Středočeského kraje

K požáru rodinného domu vyrazili ve středu středočeští hasiči na Benešovsko. Hasiči museli z domu zachránit psa, nikdo se nezranil.

O požáru v Kovářovicích na Benešovsku se hasiči dozvěděli od volajícího ve středu kolem čtvrt na šest večer. "Oznamovatel uvedl, že z oken a střechy domu vychází dým, vyslal operační důstojník na místo profesionální jednotku z Benešova spolu s dobrovolnými jednotkami obcí Čerčany, Pyšely a Senohraby," sdělila mluvčí hasičů Tereza Fliegerová.


Když hasiči dorazili na místo, zjistili, že oheň stravuje podkroví a střechu domu. Při zásahu objevili, že je v domě pes. Toho se podařilo zachránit a předat majitelům.

Související obsah


"Vzhledem k tomu, že celý zásah probíhal v dýchací technice, vyžádal si na místo velitel zásahu protiplynový automobil z Kutné Hory, který disponuje zásobou náhradních lahví do dýchacích přístrojů. Krátce před sedmou hodinou se podařilo dostat požár pod kontrolu a byla nahlášena lokalizace," doplnila Fliegerová.


Kompletně se vše podařilo dohasit po osmé večer. Předběžný odhad škody jsou dva miliony korun. Proč dům začal hořet, nyní zjišťují vyšetřovatelé.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz