Počasí

Na Šumavě mrzlo. Podle meteorologů nás ale čeká slunný víkend!

Čtvrteční ráno bylo velmi chladné. Na Šumavě meteorologové naměřili téměř dva stupně pod nulou. A ranní teploty budou prý hodně nízké i v dalších dnech. Naopak ve dne se podle meteorologů dočkáme sluníčka a letních teplot.

Do mrazivého rána se probudili obyvatelé a turisté na Šumavě. Na stanici Březník naměřili meteorologové -1,6 stupně Celsia. A ještě chladněji bylo v noci u našich jižních sousedů. V alpském Kaprunu napadlo půl metru sněhu a několik centimetrů zaznamenali i ve Vysokých Tatrách.


"Se studenými rány musíme počítat i nadále. V mrazivých kotlinách to budou většinou teploty pod bodem mrazu. V nížinách do konce týdne pod deseti stupni," uvedla meteoroložka Dagmar Honsová.


I přes chladná rána nás ale podle meteorologů čeká krásné slunečné počasí s letními teplotami. O víkendu se rtuť teploměru vyšplhá až k 25 stupňům Celsia. Počasí bude ideální třeba na výlety. Už ve čtvrtek toho využila řada turistů v okolí šumavské Kvildy.

Související obsah


"Máme před sebou zatím nejdelší sérii slunečných dnů od začátku letošního astronomického léta. A o víkendu se můžeme těšit na denní délku slunečního svitu až kolem 12 hodin," doplnila Honsová.


Zemědělci mohli po deštivých dnech opět vyjet s kombajny na pole. Nepříznivé počasí letošní žně opozdilo téměř o měsíc. "Historicky nejopožděnější žně, jaké já pamatuji. Samozřejmě se projeví všemi negativními důsledky, to znamená co do kvality zrna, které pravděpodobně zvedne cenu potravin," zhodnotil zemědělec Václav Koutný.


Po ránu se ale budou tvořit mlhy. Především řidiči by proto měli být na silnicích opatrní. Rozhodně by neměli zapomínat na mlhová světla a nejezdit pouze na denní svícení.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Slovensko chce prodloužit lockdown do 16. prosince

Celoplošný lockdown pro všechny by měl na Slovensku pokračovat ještě do 16. prosince, navrhuje tamější ministerstvo zdravotnictví. V pondělí to bude schvalovat vláda, informoval portál TVnoviny.sk. Potom by se uzávěra týkala už jen nenaočkovaných. Pro lidi s vakcinací nebo pro ty, kteří prodělali covid-19, by se část obchodů a služeb otevřela. Od 25. prosince by se přidaly i hotely, restaurace mají zůstat zavřené.

Krátká zpráva

Rakousko má nového kancléře

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer se v pondělí stal kancléřem Rakouska. V čele vlády nahradil Alexandera Schallenberga. Stal se tak třetím kancléřem za poslední dva měsíce. Schallenberg nahradil v této pozici 11. října Sebastiana Kurze. Ten skončil kvůli podezření z korupce. Poté, co Kurz z politiky odešel, rozhodl se rezignovat i Schallenberg.

Píše se na Deník.cz