Domácí

Můj syn je rukojmí podvodníka! Mám o něj strach, prohlásil Babiš

Konflikt Andreje Babiše (ANO) s jeho synem Andrejem Babišem juniorem šokoval veřejnost i samotného premiéra. Ten v Televizních novinách na Nově řekl, že se o syna bojí. Lidé ho prý využívají k politickému boji.

Čtvrteční zahájení kampaně hnutí ANO v Ústí nad Labem se neobešlo bez incidentu. Premiéra Andreje Babiše (ANO) tam slovně konfrontoval jeho syn Andrej Babiš mladší. "Proč jsi mi ublížil s tím Rusem?" ptal se otce. Jeho stranu označil za sektu, která "oblbuje český národ". 

Premiér v tu chvíli nebyl schopen slova a synovi na jeho otázku neodpověděl. Vzpamatoval se až po jeho odchodu a k celé události se obsáhle vyjádřil ve čtvrtečních Televizních novinách. "Je mi to moc líto. Největší šok pro mě je, že můj syn je rukojmí podvodníka Víta Klusáka, který podvedl lidi natočením dokumentárního filmu Český sen v roce 2004. Tehdy přišlo 30 tisíc důchodců do hypermarketu, který neexistoval," řekl hned na úvod premiér.

"Byl jsem v šoku, když jsem viděl, že můj syn se ho na všechno ptá. Příběhu, že tam byli náhodou, nikdo neuvěří," uvedl Babiš. Jeho syn a režisér Klusák totiž tvrdili, že o akci hnutí ANO nevěděli. Klusák se prý v místě ubytoval s Babišem mladším náhodou a až později zjistili, že tam premiér bude startovat předvolební kampaň. "Byl jsem požádán Andrejem, abych ho odvezl za klinickým psychologem. Když jsme odcházeli, domluvili jsme se, že půjdeme na polévku. A potom jsme dorazili sem. Vím, že to zní úplně absurdně," uvedl Klusák.

Související obsah

Premiér Babiš se prý o syna bojí. "Mám o mého syna velký strach. Mám strach o jeho zdraví. Je manipulován skupinou lidí, kteří ho zneužívají k politickému boji proti mně," myslí si Babiš.

Premiérův syn ale tvrdí, že má k dispozici posudek, podle kterého je zdravý a může tak vypovídat na policii ke kauze Čapí hnízdo. "Pro ty, kteří se ptají, kdy budu vypovídat na policii: pokud mě nesmete nějaké tornádo, neuklouznu v koupelně nebo tak nějak, tak k zavlečení na Krym 9. září, k Čapímu hnízdu 13. září," uvedl Babiš mladší ve čtvrtek na twitteru.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz