Zahraničí

V Tatrách zmizela 28letá žena se psem. Pátrání skončilo tragicky

V Tatrách zmizela 28letá žena se psem. Pátrání skončilo tragicky
Zdroj: Profimedia

Horská služba ve Vysokých Tatrách pátrala po 28leté turistce z Německa. Na túru do hor se žena vydala pouze se svým psem. Pátrání bohužel dopadlo tragicky.

Slovenská horská záchranná služba byla přivolána na pomoc s pátráním po 28leté turistce, která se z túry nevrátila do ubytovacího zařízení. Záchranáři zjistili, že noc před zmizením spala na Zámkovského chatě. 

Žena se ve středu chtěla vydat přes Priečne sedlo a Zbojnickou chatu ke Slezskému hotelu. Túra přes Priečné sedlo je jedna z vůbec nejnáročnějších turisticky značených tras ve Vysokých Tatrách. Kvůli špatnému počasí jí tuto trasu na Zámkovského chatě nicméně nedoporučili. 

Související obsah

Kam se ale po odchodu z chaty vydala, nikdo nevěděl. Se ženou se od středy nedařilo spojit, a to ani telefonem. Svědci ale ženu viděli u Zbojnické chaty, a tak se záchranáři vydali touto trasou.

Ve čtvrtek krátce po 10. hodině dopoledne přijalo Operační středisko tísňového volání od polských záchranářů informaci, že náhodný turista nalezl ženské tělo. U mrtvé ženy byl i její pes.

Záchranáři mohli už jen potvrdit nález těla a nechat ho přepravit do márnice. Pes mladé turistky byl předán policii, informovali záchranáři

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz