Zahraničí

V Tatrách zmizela 28letá žena se psem. Pátrání skončilo tragicky

V Tatrách zmizela 28letá žena se psem. Pátrání skončilo tragicky
Zdroj: Profimedia

Horská služba ve Vysokých Tatrách pátrala po 28leté turistce z Německa. Na túru do hor se žena vydala pouze se svým psem. Pátrání bohužel dopadlo tragicky.

Slovenská horská záchranná služba byla přivolána na pomoc s pátráním po 28leté turistce, která se z túry nevrátila do ubytovacího zařízení. Záchranáři zjistili, že noc před zmizením spala na Zámkovského chatě. 

Žena se ve středu chtěla vydat přes Priečne sedlo a Zbojnickou chatu ke Slezskému hotelu. Túra přes Priečné sedlo je jedna z vůbec nejnáročnějších turisticky značených tras ve Vysokých Tatrách. Kvůli špatnému počasí jí tuto trasu na Zámkovského chatě nicméně nedoporučili. 

Související obsah

Kam se ale po odchodu z chaty vydala, nikdo nevěděl. Se ženou se od středy nedařilo spojit, a to ani telefonem. Svědci ale ženu viděli u Zbojnické chaty, a tak se záchranáři vydali touto trasou.

Ve čtvrtek krátce po 10. hodině dopoledne přijalo Operační středisko tísňového volání od polských záchranářů informaci, že náhodný turista nalezl ženské tělo. U mrtvé ženy byl i její pes.

Záchranáři mohli už jen potvrdit nález těla a nechat ho přepravit do márnice. Pes mladé turistky byl předán policii, informovali záchranáři

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Tramvaj se v pražských Dejvicích srazila s osobním autem

Pražské záchranné složky zasahovaly v sobotu u dopravní nehody tramvaje s osobním autem v ulici Jugoslávských partyzánů. Srazily se před 11. hodinou. "Jednalo se o tramvaj č. 8. Řidič auta byl lehce zraněný," řekla pro TN.cz mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová. Je mu 41 let, doplnila mluvčí záchranářů Jana Poštová. Hasiči na twitteru uvedli, že muž byl zaklíněný a povedlo se jim ho vyprostit.

Píše se na Deník.cz