Zahraničí

Běžkyně Annamária (16) na potrat nepůjde, dítě se narodí v březnu

Běžkyně Annamária (16) na potrat nepůjde, dítě se narodí v březnu
Annamária Horváthová | Zdroj: Facebook/Michal Šimečka

Běžkyně v balerínách Annamária Horváthová z osady na východě Slovenska, která otěhotněla v pouhých 16 letech, si dítě nakonec nechá. Její maminka ji přesvědčovala k potratu, dívka o něm ale nechce ani slyšet. Nadějná sportovkyně žije v chatrči se šesti sourozenci.

Zpráva o jejím těhotenství před měsícem všechny šokovala. Teprve 16letá Annamária, jež před třemi lety zaujala vítězstvím v závodě uběhnutým v balerínách, čeká dítě s expřítelem. Měla jít na potrat, aby mohla rozvíjet svou sportovní kariéru, na poslední chvíli si to ale rozmyslela.

Její 38letá maminka Izabela to řekla portálu Pluska. "Velmi jsem si přála, aby šla na zákrok, ale nechtěla o tom ani slyšet. Dokola mlela, že se Sebastiánem chtějí rodinu, což byl prý důvod, proč otěhotněla. Zítra jdeme k lékaři pro těhotenskou knížku. Dítě se má narodit v březnu," svěřila.

Se zmíněným chlapcem dorostenecká mistryně v běhu několik měsíců žila, potom se ale rozešli a už spolu nebydlí. Momentálně jsou stále od sebe, prý se ale stýkají. Domovem pro nastávající maminku je malá chatrč v romské osadě poblíž města Moldava na východě Slovenska.

Související obsah

Izabela kromě Annamárie vychovává dalších šest dětí. A příští rok jí přibude další. "Když se děcko narodí, půjdu na mateřskou dovolenou já a ona se bude věnovat sportu. Tak to bude nejlepší," je pevně rozhodnutá.

Za mladou běžkyní už prý přišlo několik lidí, kteří jí slibovali finanční i materiální pomoc. Chtěli jí třeba koupit kočárek. Izabela, která početnou rodinu živí z 340eurových (okolo 8600 korun) dávek, má ale střízlivá očekávání. "Uvidíme, jak to nakonec dopadne," uvedla k přislíbeným darům.

Annamária nejspíš hodlá těhotenství podřídit úplně všechno. Ve čtvrtek, kdy na Slovensku začal školní rok, už ani neusedla do lavice. A protože její matka s vedením školy nekomunikovala a povinná školní docházka pro Annamárii skončila, vyškrtlo ji ze seznamu žáků.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz