Zahraničí

Těžké rozhodnutí padlo. Těhotná běžkyně (16) už ví, co bude dále dělat

Těžké rozhodnutí padlo. Těhotná běžkyně (16) už ví, co bude dále dělat
Zdroj: Facebook/Centrum voľného času CVrČek

Těhotná běžkyně už se rozhodla, co dál. Nadějná 16letá dívka dá přednost své sportovní kariéře a půjde na potrat. Podle její matky je rozhodnutí definitivní. Annamária už se těší zpět do školy a chce dále vítězit.

Teprve 16letá Annamária Horváthová z východního Slovenska se rozhodla. Mistryně republiky v běhu na 1500 metrů, která nedávno otěhotněla, dá přednost kariéře sportovkyně a půjde na potrat. "Annamária půjde na potrat, není to lehké a náš rozpočet to nezvládne, ale je to správné rozhodnutí,“ řekla matka talentované běžkyně slovenskému deníku Nový Čas.


Dívka, která pochází z chudé osady, se tedy dále bude věnovat sportu. Po prázdninách jde do deváté třídy. "Těším se do školy a na spolužáky. Chci dále běhat a vítězit. Budu se snažit, abych co nejdříve mohla zase řádně trénovat,“ řekla. Rodina zároveň poděkovala všem lidem, kteří chtěli pomoci po odborné a poradenské stránce, jít na potrat se už ale rozhodli definitivně.

Související obsah

"Na vlastní děti má Annamária ještě čas, vždyť 16 let měla teprve prvního srpna. Právě ve sportu se jí ale otevřela nová cesta a budoucnost,“ řekla 38letá matka Annamárie, která má ještě dalších šest dětí. Dívka otěhotněla s 18letým Sebastianem, který už dvě děti má. S Annamarií už spolu nejsou. 

Annamária na sebe upozornila v roce 2018, když vyhrála ve školním závodě pouze v balerínách a bez ponožek. Letos navíc získala titul dorostenecké mistryně Slovenska v běhu na 1500 metrů.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz