Domácí

Nemocnici zahltily desítky telefonátů. Lidé se ptají na třetí dávku vakcíny

Nemocnici zahltily desítky telefonátů. Lidé se ptají na třetí dávku vakcíny
Zdroj: TV Nova

Lidé zahltili uprostřed tohoto týdne linky brněnské fakultní nemocnice. Dožadovali se informací o třetí dávce očkování proti koronaviru. Na desítky dotazů ale nemohla nemocnice odpovědět.

Brněnskou fakultní nemocnici zahltily ve středu telefonáty zmatených lidí. Desítky jich volaly na různé linky nemocnice a dožadovaly se informací o třetí dávce očkování. Nemocnice jim je však nemohla poskytnout. Ke zmatení lidí přispělo i to, že se tamní očkování stěhuje z očkovacího centra do nemocnice.

"Ve středu to byly desítky dotazů,“ uvedla pro TN.cz mluvčí Fakultní nemocnice Brno Veronika Plachá. Teď už je podle ní situace o něco klidnější. "Lidi to zajímalo, teď už je ale o třetí dávce dost informací v médiích,“ doplnila. Upozornila také na to, že nemají více informací než lidé a dál bude nemocnice postupovat podle nařízení ministerstva zdravotnictví.

Související obsah

Jiné nemocnice po republice tak velký zájem o třetí vakcínu zatím nezaznamenaly. "Lidé se spíše na očkování ptají osobně v očkovacím centru," popsala pro TN.cz mluvčí Fakultní nemocnice v Ostravě Iva Piskalová. Podobná situace je také třeba v pražské motolské nemocnici či olomoucké fakultní nemocnici.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz