Domácí

Policisté vyfasovali defibrilátory. V Mimoni díky nim zachránili už šest lidí

Od doby, kdy jsou policisté v Libereckém kraji vybaveni defibrilátory, zachránili život už devíti lidem. Většina zachráněných je z nevelkého městečka Mimoň. Tamní policisté teď úspěšně přivedli k životu už šestého pacienta. Jde o muže, který zkolaboval při hašení svého auta.

Na policejním oddělení v Mimoni už snad není policista, který by nezachránil někomu život pomocí přenosného defibrilátoru. Poslední případ se stal v Nádražní ulici, kde si lidé všimli hořícího auta v garážích. Zavolali majitele, který zkoušel auto uhasit, ale nedařilo se mu to.

Na pomoc přijeli hasiči, policisté i strážníci. "Jsem šel k tomu majiteli, začal jsem s ním komunikovat a on náhle zkolaboval. Sesunul se na zem," popsal událost televizi Nova policista Václav Serdel.

Na místě byl i strážník městské policie, který okamžitě doběhl do auta pro defibrilátor. "Dali jsme pacientovi výboj, pak ještě jsem pokračoval minutu v té resuscitaci a pak se obnovily životní funkce. Začal dýchat," dodal Serdel.

Související obsah

 

"Na začátku nevíte, jestli se to podaří, byl to hezký pocit, pán začal dýchat a pak i nabyl vědomí," doplnil jej strážník Jiří Samek. 

V celém Libereckém kraji policisté zachránili pomocí defibrilátorů už devět lidí. Šest z nich právě v Mimoni. Pro policistu Václava Serdela je to přitom už jeho třetí záchrana života. V roce 2017 získal za poskytnutí pomoci 12leté dívce, které se zastavilo srdce, Zlatý záchranářský kříž.

Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz