Zahraničí

Princ William zachránil afghánského důstojníka s rodinou. Znal ho z výcviku

Princ William zachránil afghánského důstojníka s rodinou. Znal ho z výcviku
Zdroj: Profimedia

Při evakuacích lidí z Afghánistánu pomohl také princ William. Ten se zasadil o to, aby Britové dostali v pořádku ze země afghánského důstojníka, se kterým se seznámil při výcviku na vojenské akademii. Vojákovi i jeho rodině zajistil místo na palubě jednoho z evakuačních letů.

Po ovládnutí Afghánistánu hnutím Tálibán byl připravený na evakuaci také afghánský důstojník spolu se svou rodinou. Na letiště se však nedostali a uvízli v hlavním městě Kábulu. Princ William se rozhodl jednat ihned poté, co se o této situaci dozvěděl.


"S důstojníkem se totiž princ seznámil během studií na vojenské akademii v Sandhurstu," píše Daily Mail. Voják měl dříve spolupracovat s britskými jednotkami, právě proto patřil v Afghánistánu spolu se svou rodinou k velmi ohroženým.

Související obsah


Princ se okamžitě zasadil o to, že královský strážník Rob Dixon kontaktoval posádku v Kábulu. Ta důstojníkovi a jeho rodině poté zařídila místo na palubě evakuačního letadla do Velké Británie. Jednání Williama chválí i bývalí vojáci.


"Je to plně v souladu s tím, co jsme se učili v armádě ve smyslu hodnot, loajality, respektu vůči ostatním. Byli jsme vycvičeni, abychom pomáhali ostatním," uvedl bývalý výsadkář a major Andrew Fox.


Na začátku tohoto týdne stáhla Velká Británie z Afghánistánu své vojáky. Podle předběžných odhadů pomohla britská vojska 15 tisícům lidí.

Afghánistán čeká velká změna. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz